Зростання смертності 62-річних чоловіків в США пов’язують з виходом на пенсію

Зростання смертності 62-річних чоловіків в США пов’язують з виходом на пенсію

Дослідники отримали підстави для того, щоб вважати, що причини високого рівня смертності чоловіків у віці 62 роки і вище пов’язані з виходом на пенсію та використанням соціальної допомоги.

За даними нових досліджень, рівень смертності серед американців починає суттєво зростати після досягнення 62-річного віку. Це зростання стосується в першу чергу чоловіків. Фатальними каталізатором смертності, на думку авторів дослідження, є система соціальної допомоги.

Економісти Марія Фіцпатрік (Maria D. Fitzpatrick) з Cornell University та Тімоті Мур (Timothy J. Moore) з University of Melbourne, вивчили дані смертності з 1979 року до 2012 року. Результати дослідження оприлюднені National Bureau of Economic Research у грудні минулого року та недавно викладені у журналі Journal of Public Economics.

The Wall Street Journal публікує розмову з М. Фіцпатрік, яка торкалася результатів згаданого дослідження.

Дослідниця розповіла, що вони з колегою прийшли до висновку про суттєвий вплив на фізичне і психологічне здоров’я людей факту виходу на пенсію.

Майже третина американців негайно звертаються по соціальну допомогу щойно доживають до 62-річного віку. Десять відсотків чоловіків протягом місяця після 62 дня народження виходять на пенсію.

Статистика показала, продовжує професорка, що кількість смертей у чоловіків протягом першого місяця після того, як їм виповнилося 62, зростає на 2%, тобто це додатково 2 на 100 чоловіків. Насправді, додає М. Фіцпатрік, є підстави вважати, що цей показник складає до 10%, тобто замість 2 зі 100, ми маємо 2 з 10. за розрахунками, вихід на пенсію негайно збільшує ймовірність смерті на 20%. Це серйозна цифра, каже дослідниця.

Отже, дослідження дають підстави вважати, що вихід пенсію у порівняно молодому віці 62 роки є небезпечним для здоров’я чоловіків, заявила М. Фіцпатрік.

Вчені радять тим, хто планує виходити на пенсію, раніше почати піклуватися про своє здоров’я. Можливо є сенс продовжувати працювати і після 62-річного віку. Такі люди і живуть довше.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •