Зміст телефонної розмови президента США і президента Росії – Білий Дім

 

Обама мав розмову з Путіним про Україну
Обама мав розмову з Путіним про Україну

Звіт про телефонну розмову між президентом Обамою і президентом Путіним розмістило у мережі Facebook Посольство США в Україні.

Сьогодні вдень президент Обама півтори години говорив по телефону з президентом Росії Путіним про ситуацію в Україні.

Президент Обама висловив свою глибоку стурбованість явним порушенням Росією суверенітету і територіальної цілісності України, що є порушенням міжнародного права, у тому числі зобов’язань Росії відповідно до Статуту ООН та її угоди з Україною 1997 року про військовому базування, і не відповідає Будапештському меморандуму 1994 року і Хельсинкському Заключному акту.

США засуджують військове втручання Росії на територію України. США закликають Росію до деескалації напруженості шляхом виведення своїх сил назад на бази в Криму і до відмови від будь-якого втручання в якій би то не було іншій частині України.

Ми послідовно заявляли, що визнаємо глибокі історичні та культурні зв’язки Росії з Україною і необхідність захисту прав етнічних росіян і національних меншин на території України. Український уряд ясно заявив про свою прихильність захисту прав всіх громадян України та дотриманню всіх міжнародних зобов’язань України, і ми продовжимо закликати їх до цього.

Президент Обама закликав негайно докласти зусиль для початку діалогу між Росією та українським урядом, з належною міжнародною підтримкою. США готові прийняти в цьому участь. Президент Обама ясно заявив, що продовження порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України негативно позначилося б на статусі Росії в міжнародному співтоваристві.

У найближчі години і дні США проведуть термінові консультації з союзниками і партнерами в Раді Безпеки ООН, Північноатлантичній раді, Організації з безпеки і співробітництва в Європі та з учасниками Будапештського меморандуму. США відкладуть свою майбутню участь у підготовчих зустрічах до саміту великої вісімки.

Подальше порушення Росією міжнародного права, якщо воно продовжиться, призведе до більшої політичної і економічної ізоляції. Люди України мають право визначати власне майбутнє. Президент Обама дав вказівку своїй Адміністрації продовжувати термінову взаємодію з міжнародними партнерами для надання підтримки українському уряду, в тому числі строкової технічної та фінансової допомоги. Надалі ми продовжимо тісні консультації з союзниками і партнерами, українським урядом і Міжнародним валютним фондом, щоб надати новому уряду значну допомогу для забезпечення фінансової стабільності, підтримки необхідних реформ, щоб дозволити Україні провести успішні вибори і підтримати Україну на її шляху до демократичного майбутнього.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •