Зміни до Сімейного кодексу дозволяють усиновлення літнім людям

Літнім людям в Україні дозволили усиновлення

Літнім людям в Україні дозволили всиновлювати дітей. Тепер парламентарі зняли віковий ценз, внісши зміни до Сімейного кодексу України.

Експерти побоюються, що дітей можуть експлуатувати як доглядальників для старості, повідомляє Deutsche Welle.

Основним сімейним законом раніше передбачалося, що особа, яка має намір взяти на виховання дитину, не повинна бути старшою за усиновленого більш як на 45 років.  Тепер залишили лише мінімальну різницю – у 15 років. Автори законопроекту, який було внесено до парламенту ще три роки тому, пояснюють, що віковий ценз створював додаткові перешкоди для всиновлення дитини і порушував її права на виховання в сім’ї.

Відміна вікової межі для усиновлювачів є правильним рішенням, зауважила в коментарі для Deutsche Welle співавтор законопроекту Сімейного кодексу, професор Зореслава Ромовська. «У первісному варіанті кодексу такого обмеження не було, – каже вона, – і я згодна з омбудсменом, що це суперечить Конституції країни». Вона пояснила, що саме суд дає право на усиновлення і тому має контролювати та вирішувати у кожному конкретному випадку, хто бере цю дитину і чи відповідатиме це інтересам дитини.

Позитив З. Ромовська вбачає ще й у тому, що старші батьки є вже, як правило, забезпеченими людьми, які морально готові до виховання, зазначила експерт. Вона переконана, що зміна у Кодексі лише сприятиме процесу і кількості усиновлень, бо випадки відмов через вік були не поодинокими.

Утім, керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис вважає, що віковий ценз таки мав би залишатися, бо надто велика різниця у віці може завдати психологічної травми дитині. І не виключено, каже Лис, що усиновлювачі літнього віку можуть керуватися бажанням взяти собі доглядальника на старість. Практика засвідчує, що старших людей, які б хотіли усиновити дитину, – одиниці, зазначив керівник служби. За умов вікового цензу вони могли скористатися іншими законними шляхами, приміром, взяти дитину під опіку чи піклування, пройшовши при цьому відповідне навчання, додав Лис.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •