ЗМІ: В США винайшли ключовий компонент універсальної вакцини проти грипу

Універсальна вакцина проти грипу вже тестується

Дослідники з Північного Техасу в США повідомили про революційний крок у боротьбі з захворюванням грипом.

Щороку вчені намагаються визначити яка версія, або який тип, вірусу грипу буде найбільш небезпечним, а потім використовують цей вірус для виготовлення вакцини. Наука вже давно намагалася знайти спосіб отримати універсальну вакцину проти будь-якого типу грипу.

І ось дослідники з США наприкінці вересня повідомили, що знайшли ключовий компонент такої вакцини, повідомляє видання cbslocal.com. “Ми на порозі відкриття”, – говорить доктор Беатріс Фонтура. Вона та її колеги з університетської лабораторії UT Southwestern відкрили компонент який ефективно працює проти різних типів вірусів грипу, включаючи і смертоносний Іспанський грип, який забрав мільйони людських життів по всьому світу у 1918 році.

Дослідники Беатріс Фонтура і Мігель Мата

“Ми підійшли до проблеми не так, як інші”, пояснює Б. Фонтура. “Ми стимулюємо нашу власну відповідь на захворювання, яка вже існує – підсилюємо її – і таким чином перемагаємо інфекцію”, каже вона.

Новий компонент діє на специфічний протеїн, що має назву REDD-1, і який відповідає за допомогу клітинам в боротьбі з інфекцією. Вчені з’ясували, що недостатня кількість протеїну REDD-1 дає вірусам, таким як вірус грипу, можливість вразити клітини організму протягом кількох годин. Додавання нового компоненту збільшує кількість REDD-1 і віруси будь-якого типу грипу відступають. “Ми тестували компонент на кількох типах вірусів, від легких до смертельно небезпечних, і наш винахід працює скрізь”, стверджує Б. Фонтура.

Вірус перемагає не вакцина, а ваш власний організм, а, отже, ми не залежимо від того, які мутації вірусу мали місце, підкреслюють дослідники.

“Нові ліки на базі відкритого компоненту можуть з’явитися в аптеках вже за кілька років, – каже Б. Фонтура, – але зараз вже можна стверджувати, що цей винахід – найперспективніший крок у справі створення універсальної вакцини проти грипу”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •