ЗМІ: Каддафі готовий піти та вимагає гарантій

Каддафі готовий відмовитися від влади?

Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився відмовитися від влади в обмін на особисту недоторканість. Про це 5 липня з посиланням на власні джерела повідомляє агентство Умма з посиланням на російське видання “Коммерсантъ”.

“Полковник посилає сигнали про те, що він готовий залишити владу в обмін на гарантії безпеки. І такі гарантії йому готові надати”, – цитує видання високопоставленого представника російського керівництва. Цю заяву було зроблено в Сочі, де 4 липня пройшло засідання ради “Росія-НАТО”.

Серед країн, які готові надати Каддафі такі гарантії, є, зокрема, й Франція. Уряд Ніколя Саркозі готовий розморозити частину рахунків Каддафі і його сім’ї, а також обіцяє допомогти лівійському лідерові уникнути трибуналу (раніше ордер на арешт Каддафі видав Міжнародний карний суд в Гаазі). Більше того, обговорюється питання про те, щоб лівійський лідер зміг залишитися на батьківщині.

Франція стала першою країною, чиї ВПС завдали ударів по лівійських об’єктах після того, як 19 березня в країні ропочалася військова операція. Утім, незважаючи на допомогу країн НАТО (з кінця березня організація перебрала на себе керівництво операцією), лівійським повстанцям не вдалося домогтися переваги в протистоянні з урядовими військами.

Необхідність мирного врегулювання в Лівії була уперше обговорена у травні 2011 року на саміті “Великої вісімки” у Франції. Країни організації звернулися до Росії з проханням виступити посередником на переговорах між офіційним Тріполі і бунтівним урядом в Бенгазі. Головною перешкодою на шляху до компромісу залишалася доля Каддафі.

На початку червня Лівію відвідав спецпредставник президента РФ у Африці Михайло Маргелов. Під час зустрічей з протиборчими сторонами він з’ясував, що повстанці готові розпочати переговори лише після того, як Каддафі та члени його сім’ї залишать керівні пости і залишать Лівію. Представники офіційного уряду обговорювати будь-які санкції стосовно лідера джамахірії відмовлялися.

У понеділок, 4 липня, ЗМІ повідомили, що глава бунтівного уряду Мустафа Абдель Джаліл дозволив Каддафі залишитися в країні. При цьому за Каддафі має бути встановлено спостереження під контролем міжнародних органів.

Чи пристане Каддафі на такі умови, невідомо. Разом із тим, за даними “Комерсанта”, лівійський лідер наполягає, що у виборах, які відбудуться після його відходу від справ, повинен буде взяти участь його син Сейф Аль-Іслам. Але на цю умову може не пристати опозиція.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •