Журналіст, лауреат Пулітцеровської премії, визнав що він – нелегальний емігрант

Х. Варгас написав про своє життя нелегала

Журналіст газети The Washington Post Хосе Антоніо Варгас (Jose Antonio Vargas), який отримав свого часу найпрестижнішу професійну Пулітцерівську премію за висвітлення кровавої стрілянини 2007 року у технічному університеті Вірджинії, визнав, що він – нелегальний емігрант.

Мати відправила його з Філіпін жити до бабусі в Каліфорнію, коли йому було 12 років, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Через чотири роки, коли він хотів отримати водійські права, він з’ясував, що є нелегалом, бо його грін-карта виявилася підробкою. Бабця визнала, що всі його документи – фальшиві.

“Перше про що я подумав, – пише Х. Варгас у своїй статті у виданні The New York Times magazine, – треба позбутися акценту, щоб ніхто не подумав, що я не американець”. Він був впевнений, що як буде багато працювати, зможе отримати громадянство.

Люди які опікувалися долею Х. Варгаса, знайшли фонд, який допоміг йому отримати можливість вчитися в Університеті Сан-Франциско.

Пізніше він почав практикуватися у таких виданнях як The San Francisco Chronicle та Philadelphia Daily News. Йому відмовили у інтернатурі в газеті The Seattle Times, тому що він не мав необхідних документів.

Х. Варгас продовжував шкукати і нарешті отримав пропозицію роботи у газеті The Washington Post. Але йому потрібно було мати посвідчення водія. Отже, ще раз люди, яких він називає “наставниками”, допомогли – і він отримав необхідний документ зі штату Орегон, де формальні правила дещо простіші.

Ці “ліві” права допомогли журналісту працювати і висвітлювати важливі події у Вашингтоні, включаючи офіційні приймання у Білому Домі.

Іміграційна служба США в особі речниці Корі Басет, відмовилася коментувати справу Х. Варгаса.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •