За зустріч Порошенка з Трампом у Білому домі заплатили 400 тисяч доларів – BBC

Особистий правник та довірена особа президента США Майкл Коен (Michael Cohen) отримав секретну винагороду в сумі не менше $400 тис за організацію зустрічі президента України Петра Порошенка з президентом Трампом в Білому домі у червні минулого року.

Винагороду передали посередники, які діяли в інтересах П. Порошенка, повідомили джерела у Києві, на які посилається BBC News.

Візит Порошенка до США

За даними видання, невідомо, чи Трамп знав про ці домовленості.

Джерело у спецслужбах України, на яке посилається BBC News, повідомило, що Порошенко хотів трохи більше, ніж просто можливість сфотографуватися з Трампом. Було необхідно щось, що потім можна було представити, як “переговори”.

Контакт з Коеном було встановлено за допомогою персональних контактів у єврейській доброчинній організації в Нью-Йорку.

Інше джерело у Києві повідомило ті ж самі деталі, але назвало іншу суму, яку отримав Коен  – $600,000.

У статті BBC News наголошується, що Коен і  двоє українців, які були задіяні у відкритті в США неофіційного каналу для Порошенка, спростовують всю цю історію.

Порошенко до останнього моменту не знав скільки часу могла б тривати його зустріч з Трампом.

З даними Білого дому, Порошенко лише “заскочив” до Овального кабінету коли Трамп проводив наради з працівниками адміністрації. Переговори щодо деталей зустрічі тривали навіть вранці того дня, коли вона відбулася.

Українська сторона була незадоволена тим, зо що було заплачено “сотні тисяч”. Порошенко до останнього припускав можливість того, що йому не вдасться уникнути приниження. Близьке коло президента України було шоковане тим, наскільки “брудною” була вся домовленість з Коеном.

Після повернення в Київ президента Порошенко, гучне розслідування НАБУ щодо Пола Манафорта, колишнього менеджера передвиборчого штабу Трампа, було раптово зупинене.

Оновлення: В адміністрації президента України Петра Порошенка назвали відвертою брехнею публікацію ВВС про те, що його зустріч з Дональдом Трампом у минулому році організували за гроші, повідомляє видання Українська правда.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •