За рік всі цигарки в Австралії продаватимуть в однакових пачках

Дизайн упаковки згідно нового закону

Американський концерн Philip Morris подав позов проти австралійського уряду. Тютюновому велетню не прийшовся до смаку новий закон проти куріння. За рік всі цигарки там продаватимуть в однакових пачках.

Не минуло й години після того, як у понеділок, 21 листопада, австралійський парламент ухвалив новий антитютюновий закон, як Philip Morris вдався до юридичних кроків проти Австралії. Річ у тім, що в Австралії в майбутньому заборонили вказувати на сигаретних пачках логотип виробника. Міністр охорони здоров’я Австралії Нікола Роксон назвала новий закон взірцем для всього світу, повідомляє Deutsche Welle.

Починаючи від грудня 2012 року, в Австралії дозволено продавати цигарки виключно в однотипних упаковках оливкового кольору. Марку можна буде вказувати також лише однотипним шрифтом. Крім того, упаковка повинна містити застереження про шкідливість паління для здоров’я.

Австралійський уряд вважає таке нововведення «одним з найважливіших рішень у сфері охорони здоров’я в історії Австралії». За офіційними даними, щорічно від наслідків куріння помирає 15 тисяч австралійців. Державі це обходиться в 31,5 мільярд австралійських доларів (23 мільярди євро), підрахувала міністр охорони здоров’я Австралії Роксон.

Натомість Phlip Morris побоюється скорочення попиту на свою продукцію, наполягає на скасуванні нового закону й вимагає від Сіднея багатомільярдних компенсаційних виплат.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •