З 1 липня реєстрацію фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб проводить Державна реєстраційна служба

В Україні
В Україні міняють стандарти реєстрації бізнесу

З 1 липня 2013 року функції з реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будуть передані до Державної реєстраційної служби. Про нововведення розповів голова Укрдержреєстру Дмитро Ворона, передає УкрІнформ. Раніше реєстрацію здійснювали державні реєстратори у виконкомах місцевих рад.

“З 1 липня … будуть єдині стандарти реєстрації бізнесу з відповідним контролем якості роботи державних реєстраторів та термінів реєстрації. Однак хочу наголосити, що перехід буде максимально зручним та комфортним для бізнесу. Більшість державних реєстраторів буде розміщуватися у тих же приміщеннях, де їх звикли бачити люди. Проте паралельно протягом двох-трьох місяців ми будемо шукати нові більш комфортні приміщення для реєстрації. Крім того, будемо працювати над поліпшенням матеріально-технічної бази, адже все це впливає в першу чергу на якість і швидкість обслуговування, а також вводити нові зручні сервіси”, – цитує Ворону агентство УНН.

Термін, за який підприємець має зареєструвати свій бізнес, залишається незмінним – три дні для юридичних осіб і два – для фізичних осіб-підприємців, передає BBC Ukrainian.

Крім того, за його словами, сьогодні бізнес можна зареєструвати і за допомогою мережі інтернет.

“Зараз працює спеціальний реєстраційний веб-портал, за допомогою якого кожен охочий, маючи ключ електронного цифрового підпису, може зареєструвати свій бізнес, не виходячи з дому. Я сподіваюся, що згодом все більше українців користуватимуться цією послугою, адже це значна економія часу та зусиль”, – зазначив Ворона.

Також розглядається можливість, коли реєструвати відкриття та закриття бізнесу з початку наступного року зможуть приватні нотаріуси.

За даними Укрдержреєстру, наразі в Україні зареєстровано понад 100 тис. суб’єктів господарської діяльності.

З 1 липня 2013 року проводити реєстрацію фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб будуть територіальні органи Державної реєстраційної служби України. Відповідне розпорядження Кабміну було ухвалено 15 травня на засіданні Уряду.

Раніше голова Укрдержреєстру Д. Ворона повідомив, що його відомство здійснило перевірку своїх підрозділів у регіонах та оцінило їхню готовність до нововведень.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •