Ющенка можуть примусово доправити до Печерського суду після відмови свідчити особисто

Ющенко написав листа але його хочуть особисто

Замість того, аби прийти особисто, екс-президент направив до Печерського суду листа, у якому просить послуговуватися його свідченнями, даними раніше прокуратурі, повідомляє сайт BBC.ua.

Суддя Родіон Кирєєв, який головує на суді, зачитав листа від Віктора Ющенка, у якому йдеться про те, що той повністю підтверджує свої раніші свідчення і просить оголосити їх під час судового засідання.

Згідно із цим листом, нині В. Ющенко перебуває за межами України. Раніше його речниця Ірина Ваннікова, коментуючи можливість свідчення екс-президента у суді, заявляла, що він має повернутися в Україну 15 серпня. Тепер Віктор Ющенко пише, що не може з’явитися до суду через “чергову відпустку”.

Після того, як суддя Р. Кірєєв зачитав листа від екс-президента, він ухвалив повторно викликати Віктора Ющенка до суду. Раніше у прокуратурі заявили, що у разі відмови свідка добровільно з’явитися до суду може бути розглянуто питання про його примусове доправлення до суду.

Ще один свідок, який мав сьогодні бути присутнім у Печерськмоу суді, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник надіслав довідку лікарів із лікарні Феофанія про те, що перебуває у відділенні інтенсивної терапії після інфаркту. Представники звинувачення заявили, що визнають цю причину поважною і не наполягають на повторному виклику свідка до суду.

Раніше Печерський суд планував заслухати серед свідків у справі проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко екс-президента В.Ющенка.

Крім того, у вівторок у суді мають свідчити нинішній міністр енергетики Юрій Бойко, колишній керівник служби прем’єр-міністра Михайло Лівінський та колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Напередодні Печерський суд ухвалив рішення про примусову доставку в суд колишнього спеціального уповноваженого з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдана Соколовського, проте поки що його прізвища серед свідків, яких хоче опитати суд, немає.

Тим часом партія “Наша Україна” заявила про те, що суд над Ю. Тимошенко “дійшов до абсурду”, і що суду варто було б вибачитися перед Б. Соколовським за рішення про примусову доставку до суду, оскільки насправді Б. Соколовський не ухиляється від свідчень у суді, а серйозно хворіє.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •