Янукович в інтерв’ю газеті “Коммерсантъ – Украина” критикував російське керівництво

Зустріч з Д. Медведєвим виявилася безрезультатною

Президент Віктор Янукович в інтерв’ю газеті “Коммерсантъ – Украина” сказав, що про поступки Києва Москві у газових переговорах нині не йдеться, адже Україна просить не знизити ціну на російський газ, а “повернутися в цивілізоване русло, до ринкової європейської ціни”, повідомляє сайт BBC.ua.

Президент також сказав, що на його думку, починаючи з 2005 року постійно порушуються міжнародні договори, укладені з Росією у 2001 році. Саме ті документи, де прописана щорічна процедура перегляду умов постачання та транзиту газу, він називає “фундаментом українсько-російських взаємин у газовій сфері”.

“Але починаючи з 2005 року на цю чинну договірну базу ніхто не звертає уваги. Саме з тих пір розпочалися суперечки, взаємні претензії і, як результат, – десятирічний контракт”, – сказав в інтерв’ю український лідер.

В. Янукович назвав сумнівною формулу ціни 2009 року, наголосивши, що Україна платить приблизно на 200 доларів більше, ніж Німеччина. За його підрахунками, щороку Україна переплачує за російський газ 5-6 мільярдів доларів.

“Зараз йдеться суто про повернення до справедливої ціни – це ціна для Німеччини мінус 70 доларів транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини”, – сказав В. Янукович і підтвердив, що Україна вже фактично оформила матеріали для оскарження газових угод у суді, але не сказав, коли саме настане крайній термін для ухвалення рішення про звернення до арбітражу.

Президент України також назвав некоректною заяву російського президента Дмітрія Медведєва про “настрої утриманки”, які демонструє Україна.

“Я би на місці Медвєдєва такі ярлики не навішував. … Ми не бідні родичі. І не хочемо бути, і не будемо ними ніколи”, – сказав він. При цьому, президент Янукович сказав, що не бачить підстав говорити про сильні зміни у відносинах з Росією.

Попри заяви про дружбу з Росією, президент України назвав принизливим спосіб, в який Москва “запрошує” Київ до Митного союзу. Він не виключив, що згодом Україна може приєднатися до цього об’єднання, але зазначив, що спершу хоче “подивитися, як працюватиме Митний союз через рік-два”.

Президент Янукович також сказав в інтерв’ю виданню, що вважає “невигідним” для себе продовження ситуації з Тимошенко: “Я не зацікавлений у цьому! Я неодноразово заявляв, що бажаю Тимошенко, щоб вона захистила свої права у суді. І хотів би, щоб вона захищалася за допомогою юридичних механізмів, а не політичних”.

В останній тиждень Росія та Україна обмінялися цілою низкою гострих заяв стосовно ціни на газ та чинних контрактів, озвучених як керівництвом країн, так і головами державних компаній з нафтогазової сфери.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •