Янукович не прийшов на Всесвітній форум українців

Президента чекали на Форумі, але він не прийшов

Президент Віктор Янукович не прийшов на Всесвітній форум українців, а його звернення, зачитане міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, учасники форуму зустріли вигуками “Ганьба!”.

В. Янукович мав бути почесним гостем Всесвітного форуму, і, як раніше сказав в інтерв’ю BBC.ua голова президії Української Всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко, очікувалося, що президент виголосить промову на зібранні. Однак, на форум прийшли міністр закордонних справ К. Грищенко, міністр культури Михайло Кулиняк та радник президента Ганна Герман. Участь у форумі беруть перший президент Леонід Кравчук, депутати парламенту та представники регіональної влади.

Дмитро Павличко після того, як звернення президента супроводжувалося вигуками, сказав: “Ми тільки й вміємо кричати “Ганьба!”, а самі винні у тому, що відбувається в країні”.

У Києві розпочав роботу V Всесвітній форум українців за участю більш як 300 делегатів з різних країн. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Відкриваючи форум, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет закликав усіх українців, незалежно від місця їхнього проживання, «жити по правді» і «боронити рідну мову, церкву та державу».

Всесвітній форум українців триватиме у Києві до 21 серпня.

19-20 серпня делегати обговорюватимуть проблеми, пов’язані із відсутністю законодавства, яке захищало б права закордонного українства.

Напередодні В. Янукович подав до парламенту законопроект, яким пропонує на законодавчому рівні надати більше прав етнічним українцям.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •