Як запобігають самогубству Д. Стросс-Кана у в’язниці?

Головне - не дати в'язню вкоротити собі віку

Очікуючи на рішення суду Домінік Стросс-Кан знаходиться під вартою у в’язниці Riker’s Island, де до нього застосовано спеціальний режим утримання з метою запобігти спробі самогубства. Цей режим називається англійською suicide watch.

Як це виглядає на практиці? Подробиці приводяться на сайті видання Slate.

В’язня з таким режимом утримання в першу чергу тримають подалі від небезпечних предметів у спеціальному приміщенні, камері-одиночці, де за ним ведеться постійне спостереження. Головна мета такого утримання – запобігти повішенню, яке є найпоширенішим способом самогубства у в’язницях та лікарнях. Єдине що зазвичай знаходиться в такій камері це матрас, що лежить на підлозі. В деяких штатах спеціально видають дуже товсту ковдру, яку неможливо з’вязати чи розірвати на стрічки. В особливо важких випадках, в’язня роздягають та видають йому паперову туніку як одяг.

Навіть якщо ув’язнений знайде щось, з чого зможе зробити петлю, зачепити її в такій камері буде ні за що. Камера спроектована таким чином, щоб уникнути будь-яких виступів зі стелі, стін або меблів.

Більшість камер мають 24-годинну систему моніторингу, але тюремний персонал повинен також виконувати звичайні, особисті перевірки. Залежно від рівня ризику, пеервірки можуть відбуватися один раз на півгодини або що 15 хвилин. Співробітники в’язниці складають графік так, що в’язень не знає, коли вони прийдуть. При кожному відвідуванні співробітник повинен переконатися, що ув’язнений живий і дихає. В деяких виправних установах перевірки виконують інші ув’язнені. Цей метод виявився більш ефективним, та економічним.

Фактично, в’язні не залишаються без нагляду довше ніж кілька хвилин. Існує також режим безпереривного спостереження. Персонал таких закладів має спеціальну медичну підготовку, щоб оцінити небезпеку самогубства та у випадку спроби самогубства надати необхідну медичну допомогу, щоб не допустити смерті в’язня.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •