Вишиванка

Вишиванка

Ми знову це зробили. І нас було багато. Змінилося щось у нашому житті? Мабуть, ні.

Нерозбірливість у цінностях ми заміняємо єдністю у символах. Це працювало коли не було вибору, окреме життя було нічого не варте, а вижити можна було тільки разом.

А зараз вибір є. Кожне життя – це особистість, це свої окремі цілі, своя мета, свій набір засобів для їх досягнення. Спроба уніфікувати це все закінчується погано для всіх. Ще гірше закінчується спроба порахувати кого з нас більше, а кого – менше.

Ми всі, кожний з нас, давно вже меншості. Але разом ми сильніші не тому, що однакові, а тому що різні. Різні ми цікавіші для інших, різні – ми більше знаємо і вміємо. Різні краще знаходять спільну мову, бо вона їм потрібна для себе, для успіху, для співпраці, для життя, а не як ознака однаковості.

Зберегти кожному свою особистість і в той же час, відчувати себе частиною чогось дійсно великого, допомагає не те що зовні, а те, що в середині. Наші цінності, наші принципи, наше ставлення до тих, хто навколо.

Тільки якщо цінити себе і своє життя, без компромісів, без штучних обмежень, можна почати цінити життя і особистість інших. Забравши у спільноти себе у свою, нічим не обмежену, власність ви почнете поважати власність інших – на себе, на все, що належить їм по праву.

Суть саме в цьому – у праві. Право – це спосіб жити разом, залишаючись собою, відкритий дуже давно людьми спосіб, який не підвів їх жодного разу. Це не команди одних, “незвичних”, іншим “звичним”. Не фантазії і не мрії. Право – це єдино можлива основа для того, щоб залишатися людиною серед людей. Альтернатива праву – неволя, рабство, бідність. Навіть, якщо цю альтернативу називають законом.

Ми прагнемо змін, ми всі хочемо, щоб завтра ми жили краще ніж сьогодні. Давно настав час здійснити ці плани. Але здійснити їх зможуть тільки ті, хто відповідатиме за себе і свої дії, за свої слова і вчинки. Відповідати своїм майном, репутацією, життям. Хто перестане ховатися в натовпі анонімних виборців і візьме свою долю у свої руки. Хто перестане сподіватися на тексти і слова, а буде брати до відома і керуватися тільки діями і вчинками інших. Хто вирішить для себе раз і назавжди жити по вічному праву, а не по тимчасовому закону.

Чим швидше ми зробимо цей вибір, кожний для себе, тим швидше ми почнемо жити по-різному, але кожний – краще ніж вчора. І не ховайте свої вишиванки. Ви знову їх вдягнете, коли буде бажання, а на запитання, чи змінилося щось у вашому житті, вам буде що сказати.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •