Вирок Тимошенко не позначиться на угоді про асоціацію з ЄС, вважають в МЗС

В МЗС вважають, що асоціації з ЄС нічого не загрожує

Міністерство закордонних справ України розуміє увагу «західних партнерів до справи Юлії Тимошенко», але оголошення вироку не позначиться на термінах підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Так прокоментував винесення вироку над Тимошенко голова департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, передає Радіо Свобода.

Він повідомив, що сьогоні у Брюсселі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зустрічається з керівниками зовнішньополітичних відомств держав ЄС. Одне з питань, які міністри обговорюють, за словами Волошина, суд над Тимошенко.

«Безумовно, це питання піднімається. Це не є секретом, воно піднімається на зустрічах усіх рівнів, піднімалось під час усіх попередніх візитів в останні кілька місяців у Брюссель та Страсбург. Тож тут нічого дивного немає», – сказав Волошин.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті «Україна – ЄС» 15 грудня. Натомість, європейські політики та дипломати неодноразово ставили під сумнів можливість її ухвалення національними парламентами та європарламентом за умов вибіркового використання законодавства як засобу тиску на опозицію в Україні.

В той же час Президент Європейського парламенту Єжи Бузек поставив під сумнів справедливість, незалежність і прозорість процесу над Юлією Тимошенко.

“Закон, застосований проти Тимошенко, був ухвалений за часів Радянського Союзу, він передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення. Це рідкісна практика в демократичних країнах. Україна є великою нацією, яка заслуговує кращого”, – ідеться у заяві пана Бузека, який сподівається, що до Кримінального кодексу України внесуть зміни, і вирок Юлії Тимошенко буде переглянуто, повідомляє BBC Ukrainian.

Поведінка української влади ставить під загрозу відносини України та Європейського союзу, зокрема Угоду про Асоціацію. Про це йдеться у заяві Верховної уповноваженої ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон, яку опублікували одразу після оголошення вироку Юлії Тимошенко. За словами К. Ештон, суд над екс-прем’єр-міністром не поважав міжнародні стандарти ведення юридичних процесів.

“Це, на жаль, підтверджує, що правосуддя застосовується вибірково для політично вмотивованих переслідувань лідерів опозиції та членів колишнього уряду”, – йдеться у заяві від імені Європейського Cоюзу. К. Ештон пообіцяла, що рішення у справів Юлії Тимошенко відобразиться на політиці ЄС щодо України.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •