Вибори в Німеччині вбили плани Макрона з реформування єврозони – Rzeczpospolita

Вибори в Німеччині вбили плани Макрона з реформування єврозони – Rzeczpospolita

Після виборів в Німеччині реформа зони євро, запропонована президентом Франції Еммануелем Макроном, тихо померла. Можливо, від неї залишать лише фасад, йдеться у статті оглядача польського видання Rzeczpospolita.

Макрон, у виступі в Сорбонні, що запланований на вівторок, має представити деталі плану поглиблення інтеграції країн сфери євро. Серед запланованих кроків є створення посади міністра фінансів союзу, окремого потужного бюджету, випуск єврооблігацій.

Передбачалося, що у наступні два дні його обговорять глави країн членів ЄС на саміті у Таллінні. Ці плани мали б бути основою для створення нової коаліції в Німеччині.
Але тепер, після оголошення результатів виборів в Німеччині, і сам Макрон не вірить у таку послідовність дій.

Заява лідера лібералів Крістіана Лінднера (Christian Lindner) одразу після оприлюднення результатів голосування,  стала для Макрона холодним душем.

“Ми не хочемо жодних нових бюджетів, щоб переводити гроші між країнами Союзу. Це для нас – червона лінія”, заявив Лінднер. Він додав, що за планами Макрона, Німеччина має передати у новий бюджет 60 млрд євро, які можуть бути “витрачені в Італії на виправлення помилок Берлусконі”. “Для нас це – неможливо”, підсумував лідер партії, яка, як очікується, вестиме переговори про створення коаліції.

Сама пані канцлер також виявилася дуже стриманою у своїх коментарях після того, як стало відомо, що права і антиєвропейська партія AfD, стала третьою у парламенті за кількістю мандатів.

“Ми потребуємо Європи, яка є сильною за рахунок кількості робочих місць та безпеки, Європи, яка приваблює громадян”, заявила Ангела Меркель.

Макрон збирався провести реформу зони євро до кінця року. В умовах, коли його популярність у Франції швидко падає, а його партія минулої неділі програла вибори у Сенат, час грає не на користь молодого президента.

Але, цілком можливо, що Німеччина отримає новий уряд лише під кінець року, або не матиме його цього року взагалі. Але важливіше те, що новий уряд в Берліні не погодиться на плани Макрона.

94 депутати від AfD будуть уважно стежити за кожним рухом Меркель в напрямку поглиблення європейської інтеграції. Якщо вона піде на це, невідомо як відреагують виборці і чи не віддадуть вони свої голоси на наступних виборах правим.

В той же час, у Франції переконані, що Меркель має “щось дати” Макрону, щоб Франція не вирішила голосувати за правих у 2020 році.

Скоріше за все, це буде формальна “фасадна” реформа. Міністр фінансів в ЄС може з’явитися, але лише для того, щоб намагатися обмежувати бюджетні витрати окремих країн. Не буде і окремого бюджету єврозони.

Опитування показали, що тільки 31% французів і 39% німців підтримують створення спільного єдиного бюджету зони євро. Лише 41% французів виступають за поглиблення інтеграції. Це на 10% менше, ніж в середньому в країнах ЄС.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •