Все більше чехів вважають комуністичний режим кращим за існуючий зараз

Все більше чехів думають, що комуністичний режим був не таким вже й поганим

Громадяни Чеської республіки швидко втрачають довіру до нинішньої демократичної системи – про це свідчать результати опитування громадської думки.

Так, серед опитаних тільки 42% вважають демократію кращою формою суспільного устрою. Минулого року таких було 49%, а у 2010 році – рівно половина опитаних підтримувала демократію. Більше того, 60% респондентів називають існуючу в Чехії політичну систему “більшою мірою поганою”, або “дуже поганою”. В той же час лише 37% дають таке ж визначення режиму, що існував в країні до 1989 року.

Опитування, яке провів Центр вивчення громадської думки (CVVM), який є підрозділом Інституту соціології академії наук Чехії, продемонстрував безпрецедентний рівень падіння підтримки демократії в країні.

Тільки 5% респондентів сказали, що “повністю задоволені” діючою політичною системою, ще 38% – “скоріше задоволені”, 37% – “скоріше незадоволені” і 16% – “повністю незадоволені”. 2% опитаних не змогли визначитися.

Під час цього опитування 24% людей погодилися з тим, що “за певних умов авторитарна система правління може бути кращою за демократію”. А 27% заявили, що їм байдуже яка система – демократична чи авторитарна – існує в Чехії.

Вражає також те, як учасники опитування оцінювали діючу систему правління в порівнянні з авторитарним комуністичним режимом, який було повалено в листопаді 1989 року.

Тільки 1% респондентів сказали, що діюча система є “дуже доброю”, 14% обрали відповідь “скоріше добра”, 23% відповіли, що діюча система “не погана, але і не добра”, а 36% вважають її “скоріше поганою” і ще 24% – “дуже поганою”.

Комуністичний режим отримав кращі оцінки. 3% назвали його “дуже добрим”, 20% – “скоріше добрим”, 25% – “не добрим, але і не поганим”, 20% – “скоріше поганим” і 17% – “дуже поганим”. Ще 15% відповіли, що “не знають”.

Опитування відбулося на початку лютого і в ньому брали участь 1052 респонденти віком від 15 років, з різних регіонів Чехії та з різним соціальним статусом.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •