Власники та керівники IT- компаній – найвпливовіші підприємці світу – Forbes

bill-gates
Білл Гейтс

Керівники та власники найбільших світових технологічних компаній – Білл Гейтс (Microsoft), Ларрі Пейдж і Сергій Брін (Google) і Марк Цукерберг (Facebook) – очолили рейтинг 12 найвпливовіших підприємців світу за 2013 рік, складений журналом Forbes , передає РИА Новости.

Значна частина найвпливовіших бізнесменів світу проживає в США або Азії і представляє технологічний сектор. В рейтингу – 12 найвпливовіших бізнесменів – жодного росіянина.

Білл Гейтс повернув собі статус найбагатшої людини планети – його статки оцінюється в 72 мільярди доларів. У співзасновників інтернет-гіганта Google Пейджа і Бріна 24,9 і 24,4 мільярда доларів відповідно, а замикає трійку лідерів засновник cоцмережі Facebook Марк Цукерберг з 19 мільярдами доларів.

До рейтингу Forbes увійшов також мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який керує містом протягом 12 років. Він багатший за Цукерберга (31 мільярд доларів), але капітал мільярдерів, як видно з рейтингу, не є найважливішим критерієм впливовості.

У Ларрі Еллісона, який очолює Oracle, 41 мільярд доларів, але займає він лише восьму сходинку, а перед ним – Масайоші Сана (гендиректор інтернет-компанії Softbank) з 9,1 мільярда доларів, Елон Маск (Tesla Motors) з 6,7 мільярда доларів і Террі Гу, з тайванської компанії Hon Hai Precision (постачальник Apple) у якого 4,8 мільярда доларів.

Крім Блумберга і Маска, з IT-сферою не пов’язані нігерійський мільярдер Аліко Данготе – найбагатша людина Африки з активами в нафтовій і харчовій індустріях (16,1 мільярда доларів), і британець Мохаммед Ібрагім, що сколотив статок на Celtel, одному з перших африканських мобільних операторів, чий капітал – трохи більше 1 млрд.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •