Власники собак менше хворіють та довше живуть – дослідження

Власники собак менше хворіють та довше живуть – дослідження

Якщо ви ще роздумуєте над тим, чи завести вдома собаку, то зверніть увагу на те, що нове дослідження виявило, що власники собак живуть довше і живуть більш зоровим життям.

Дослідження, яке вивчало 3,4 млн людей і результати якого оприлюднені у виданні Scientific Reports використовувало інформацію з бази даних громадян Швеції. Вчені вибрали з цих записів чоловіків і жінок у віці від 40 до 80 років, які на 2001 рік не мали скарг на хворобу серця чи судин.

Потім дослідники вивчили історію їхнього життя протягом наступних 12 років і урахували факт присутності собак поруч (реєстрація собак є обов’язковою для власників у Швеції).

Виявилося, що люди, які мають собаку, не тільки менше ризикують померти від хвороб серцево-судинної системи, а взагалі, ризик смерті для них від інших причин є меншим ніж у тих, хто живе без собаки. Цей висновок залишався справедливим і у випадку урахування таких факторів, як куріння і зайва вага.

Найпомітнішою різниця була у групі одинаків. Ця група, зазвичай, має найвищий ризик передчасної смерті, але у випадку наявності собаки, ризик падає на 33% порівняно з тими, хто собаки не має.

Вчені, які проводили це наймасштабніше дослідження такого типу, переконані, що необхідно проаналізувати більше даних, щоб робити висновки. Не виключено, що власники собак просто живуть більш активним життям, проводять більше часу на свіжому повітрі та більше рухаються. В той же час доведено, що собаки сприяють зниженню рівня стресу та кров’яного тиску у власників, а також здатні підсилити імунітет та допомагають дітям подолати ризики алергії та захворювання на астму.

В принципі, собака в домі – це просто чудово, навіть без урахування її впливу на стан здоров’я людей, що живуть поруч.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •