Вірменія ще не вирішила куди йде – до Європи чи до Митного союзу – політолог

Заява Сарґсяна в Москві - ще не рішення Вірменії
Заява Сарґсяна в Москві – ще не рішення Вірменії

Питання членства Вірменії в Митному союзі з’ясується після Вільнюса, рішення Вірменії поки що не 100-відсоткове.

Таку думку висловив у розмові з сайтом “Перший інформаційний” голова Наукового союзу знавців Кавказу, російський політолог Олександр Крилов.

Він пояснив, що Вірменія планувала підписати Угоду про Асоціацію з ЄС, але перед цим заявила про готовність вступити до Митного союзу, однак потрібно говорити про те, що не можна стати членом союзу, одразу, як про це заявляють.

За його словами, хоча Вірменія і готувалася приєднатися до Угоди про Асоціацію, про приєднання до ЄС ніхто не говорив навіть у видимій історичній перспективі. У МС те ж саме, потрібно узгодити ті норми, які діють у тих країнах, які є членами Митного союзу, а ці норми стосуються і митниці, і вантажоперевезень, і пропускних пунктів. Тобто, за словами експерта, тут проблеми швидше технічного, а не політичного характеру.

“Однак для того, щоб вирішити все це, необхідна стовідсоткова воля Вірменії в питанні вступу до Митного союзу. Напередодні саміту Східного партнерства у Вільнюсі говорити, що Вірменія ухвалила стовідсоткове рішення, було б перебільшенням. Подивимося, що Вірменія запропонує у Вільнюсі, і як це можна буде поєднати з МС. Я не можу сказати, що МС чекає вільнюського саміту – процеси розвиваються паралельно, просто у Вільнюсі ситуація проясниться – чи обере Вірменія європейський вектор і співпрацю з Європою, або ж стане повноправним членом Митного союзу… Відповіддю на всі питання буде те, що саме буде ухвалене у Вільнюсі, і в якому форматі Європа продовжить співпрацю з Вірменією”, – таку точку зору висловив Крилов.

Якщо рішення, яке озвучив Серж Сарґсян, буде неприйнятним для суспільства, воно залишить свій слід на остаточному результаті, і це буде вирішальним, а не заява Сержа Саргсяна про вступ до МС, вважає політолог.

25-го жовтня президент Вірменії Серж Сарґсян в рамках робочого візиту до Білорусі, взяв в Мінську участь у засіданнях глав країн СНД – у вузькому, а потім – у розширеному складі. У Мінську Вірменія зобов’язалася не робити заяв, які суперечать інтересам Митного союзу. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив на зустрічі, що Вірменія ще має ухвалити чітке рішення і пройти певні інтеграційні процедури.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •