Вільна Лівія житиме за законами шаріату

Лідер нового режиму Лівії Мустафа Абдул Джаліль

У неділю 23 жовтня в Лівії почався відлік нової ери – країну офіційно оголосили вільною. На святковій церемонії у Бенгазі, де зібралися тисячі людей, лівійцям сказали, що країна житиме за законами ісламу – шаріату.

Голова Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдул Джаліль офіційно оголосив про перемогу над режимом Каддафі та пообіцяв, що правовою основою Лівії буде мусульманське право, повідомляє Deutsche Welle.

Джаліль закликав до примирення та толерантності та наголосив на провідній ролі законів шаріату. «Основою правопорядку для нас є ісламське право. Закон, котрий суперечить ісламському праву, дорівнює нулю і нічого не значить», – сказав голова перехідної ради.

Таким чином скасовуються і раніше чинні лівійські шлюбні норми щодо обмеження кількості жінок. Крім того, за словами Джаліля, буде засновано банки, які не вимагатимуть відсотків. Він також застеріг від розколу країни. «Ми всі стали братами”, – наголосив лідер борців з режимом Каддафі.

Ще до початку святкової церемонії було залагоджено суперечку щодо тіла Каддафі. Його, а також тіло сина екс-правителя передадуть родичам замість того, щоб поховати в невідомому місці. За кілька годин до початку святкувань головний судмедексперт країни оголосив про причини смерті Каддафі. За його словами, колишній лівійський правитель Муамар Каддафі помер від пострілу в голову.

Суперечлива інформація стосовно смерті Каддафі викликала чимало запитань у всьому світі – чи він загинув під час стрілянини, чи відбулася екзекуція. Представники ООН, Міжнародної амністії, США та деяких інших країн вимагають розслідування обставин його загибелі.

Нова влада Лівії провела переговори з родичами Муаммара Каддафі, які проживають в Сірті, про те, кому саме слід передати тіло колишнього лідера країни. Про це повідомив сьогодні представник Перехідної національної ради (ПНР) Лівії Ахмед Джибріль, повідомляє агентство УММА.

“Деякі члени родини Каддафі живуть у Сірті, деякі – в інших містах країни. Ми очікуємо, що передача тіла відбудеться дуже скоро. Це питання декількох днів, якщо не годин”, – сказав він в інтерв’ю британському телеканалу “Скай ньюс”. “В інтересах не тільки його родини, а й усієї країни поховати Каддафі в місці, розташування якого буде невідоме. Ми поки не вирішили, де саме варто зробити це”, – додав Джибріль.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •