Велика Британія закрила посольство в Ірані після нападу

Під час нападу на посольство Великої Британії в Тегерані

Британське посольство у Тегерані закрилося після протестів місцевої радикальної молоді, повідомляє у середу, 30 листопада, Reuters із посиланням на два джерела в дипломатичних колах. За даними інформагентства, Великобританія вирішила евакуювати своїх дипломатів з Ірану, передає агентство УММА.

Перша група британських дипломатів вже перебуває в аеропорту Тегерана і готується до вильоту на батьківщину, передає Agence France-Presse із посиланням на європейського дипломата. Британський МЗС підтвердив лише, що частина його співробітників дійсно їде з Тегерана після нападу на посольство.

Удень 29 листопада радикально налаштовані іранські студенти та члени молодіжних проурядових організацій влаштували протести у будівлі британської дипмісії в Тегерані. Під час акції вони спалили британський прапор, повісили на його місце іранський, потім увірвалися в будівлю посольства і влаштували там погром. Співробітники встигли евакуюватися. В іншому офісі посольства на півночі міста протестувальники захопили в заручники шість осіб, яких пізніше звільнила поліція. Утім, очільник британського МЗС Уільям Хейг, коментуючи подію, зазначив, що не став би називати їх “заручниками”.

Призвідники безладів пояснили, що таким чином хотіли висловити протест проти введення Лондоном чергових санкцій відносно Тегерана. 21 листопада Великобританія оголосила про повне припинення транзакцій між своїми фінансовими установами та банками Ірану, оскільки підозрює, що іранські банки фінансують ядерну програму свого уряду.

У Великій Британії напад на офіси дипмісії викликали обурення. Очільник МЗС країни Уільям Хейг пригрозив Тегерану “тяжкими наслідками”. Президент США Барак Обама і держсекретар Гілларі Клінтон закликали іранську владу провести розслідування і покарати винних. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, а також Радбез ООН вже засудили акції іранських студентів. У той же час іранський парламентарій заявив, що поспішне засудження події Радбезом ООН викличе “нестабільність у глобальній безпеці”.

Раніше США, Велика Британія, Франція і Канада оголосили про введення низки фінансових і економічних санкцій щодо Ірану через його ядерну програму.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •