Ведомости: Україна не піде на об’єднання Нафтогазу з Газпромом

Нафтогаз може зникнути після реорганізації

Україна не піде на об’єднання «Нафтогазу» і російського «Газпрому» заради знижки на газ, заявив в суботу український президент Віктор Янукович, повідомляє російська газета Ведомости.

«Це питання не розглядається», – недвозначно вказав В. Янукович в суботу, відповідаючи на питання журналістів. Президент України бере участь у засіданні Ради Глав держав Співдружності незалежних держав у Душанбе.

На думку Януковича, запланована реорганізація “Нафтогазу” – “наше внутрішнє питання. Це договір двох господарюючих суб’єктів “. Таким чином, протистояння України та Росії стало нагадувати двадцятиденну «газову війну» Росії і України у 2009 р. Тоді все закінчилося тим, що «Газпром» і «Нафтогаз» виключили зі схеми поставок трейдера RosUkrEnergo.

У п’ятницю 2 вересня прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ліквідує «Нафтогаз», щоб таким чином анулювати 11-річний контракт з «Газпромом», умови якого вважає невигідними в умовах, що змінилися. Також М. Азаров відкинув варіант знижок на газ в обмін на вступ України до Митного союзу.

У відповідь голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що перегляд цін на російський газ можливий тільки за умови об’єднання газових компаній. Увечері ті ж умови назвав прес-секретар російського прем’єра Володимира Путіна Дмитро Пєсков. Позиція Росії, сказав Д. Пєсков, в тому, що всі зобов’язання «Нафтогазу» після ліквідації переходять до його правонаступника. «Зміни юридичної особи є внутрішньою справою України, але до тих пір, поки це не стосується міжнародних зобов’язань», – підкреслив Д. Пєсков.

В. Путін пропонував Україні об’єднати «Газпром» і «Нафтогаз» минулої весни. Київ погодився, але тільки на паритетних умовах (російські чиновники весь «Нафтогаз» оцінювали приблизно в 5% “Газпрому”).

Цього року Україна неодноразово заявляла про необхідність перегляду газових угод з Росією та зниження залежності від «Газпрому». Україна зменшила закупки газу в Росії з більш ніж 50 млрд куб. м в 2006-2008 рр.. до менш ніж 37 млрд куб. м в 2009-2010 рр.. Наприкінці серпня Україна повідомила російський концерн, що в 2012 р. закупить 27 млрд куб. м.

Керівництву України не подобається підписаний в січні 2009 р. «Нафтогазом України» і «Газпромом» 11-річний контракт. За документом обсяги закупівлі повинні складати 52 млрд куб м на рік. Їх можна знизити максимум на 20% (тобто до 41,6 млрд), попередивши «Газпром» за півроку до початку поставки. І навіть в такому випадку за умовами контракту потрібно оплатити 80% обсягів (тобто, не менше як 33,3 млрд куб м).

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •