Вчений вимагає заборонити в країнах ЄС високі підбори окремим законом

Фінський вчений нагадує про небезпеку високих підборів
Фінський вчений нагадує про небезпеку високих підборів

Занадто високі підбори потрібно заборонити законом, говорить фінський вчений Антті Хакала, який вивчав ноги фінів більше 40 років. На думку А. Хакала, люди псують ноги своєю безпечністю.

Високі підбори і дешеве, неякісне взуття – це найлютіші вороги для ніг, вважає подолог А. Хакала.

“У тих країнах, де витрачають більше грошей на хороше взуття, набагато менше проблем зі здоров’ям ніг”, каже вчений.

На думку А. Хакала, взуття має виготовлятися на на якісних колодках і добре сидіти, а підбори мають бути значно нижчі за ті, що поширені зараз.

“Ідеальна висота підборів становить від 16 до 23 міліметрів. Висота каблука ніколи не повинна перевищувати 31 мм. Все, що вище цього, перекриває судини, блокує нервові закінчення і лімфатичні судини. У деяких жінок, які багато і подовгу ходять на високих підборах, іноді спостерігається омертвіння тканин, тобто некроз.

“У всіх людей ноги трохи відрізняються по довжині, а це, в свою чергу, викликає біль не тільки в ногах, але і в спині, шиї, плечах, а також головні болі. Багато жінок позбуваються від хронічного головного болю, як тільки вони починають носити хороше взуття.

“Я вважаю, що необхідно ухвалити закон або директиву Євросоюзу, який визначив би максимально допустиму висоту підборів. Для початку можна урізати підбори до 40 мм, а пізніше – до 31 мм. З такими підборами ноги залишаться здоровими”, переконаний фахівець.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •