Вчений: Весь інтернет важить як середнього розміру куряче яйце

Вчений: Весь інтернет важить як середнього розміру куряче яйце

Кожна електронна книжка робить пристрій трохи важчим, чи не так?

Застосувавши дуже загальні математичні формули можна прийти до висновку, що весь інтернет має ту ж саму вагу, що і невелике куряче яйце.

Вага всіх електронів, які рухаються глобальною мережею в кожний окремий момент часу еквівалентна приблизно 50 грам, стверджується на YouTube-каналі Vsauce, повідомляє видання The Daily Telegraph.

Джон Кубятович

Такий висновок базується на недавньому повідомленні про те, що вага кожного пристрою для читання електронних книжок трохи зростає з кожною завантаженою у пристрій книжкою. Використовуючи формулу Ейнштейна E=mc², яка пов’язує між собою масу і енергію, професор Джон Кубятович (John Kubiatowicz) з Берклі, Університет Каліфорнії (University of California, Berkeley) порахував, що повне заповнення 4 Гб пам’яті такого пристрою як Kindle, збільшить його вагу на одну мільярдну частинку однієї мільярдної грама, або на 0.000000000000000001 г.

На відео – повне пояснення того, звідки береться оцінка ваги всього інтернету у 50 грам, хоча порівняння з полуницею виглядає трохи дивно – на 50 грам це має бути досить велика полуничка.

Треба додати, що розрахунки базуються на цифрах які постійно змінюються. В 2006 році в світі працювали від 75 до 100 млн з’єднаних з інтернетом серверів. Але вже через кілька років парк серверів суттєво збільшився завдяки діяльності таких компаній як Google, Amazon та Microsoft.

httpv://www.youtube.com/watch?v=WaUzu-iksi8

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •