Вчений склав генеалогічне дерево в якому зібрано родинні зв’язки 13 мільйонів осіб

Створено найбільше родинне дерево в історії
Створено найбільше родинне дерево в історії

Використовуючи дані з генеалогічних вебсайтів, відомий біолог-математик Янів Ерліх зібрав разом одне з найбільших родинних дерев за всю історію спостережень. Воно містить родинні зв’язки між 13 мільйонами осіб і заглиблюється в минуле на 500 років.

Я. Ерліх, якого за його добре відомі роботи називають genome hacker, продемонстрував результати своєї роботи під час щорічного зібрання Американського товариства генетики людини, яке відбулося в Бостоні, повідомляє видання Nature.

Його робота, яка базувалася на обробці даних 43 млн людей, взятих з таких сайтів, як geni.com, допоможе, в першу чергу,  проаналізувати масштаб впливу генів на певні характеристики особи, включаючи, наприклад, риси обличчя.

Своє унікальне родинне дерево Ерліх відкрив для доступу інших дослідників, але перед тим видалив всі імена, прізвища та дати народження, щоб не порушувати право людей на збереження приватності.

На своєму сайті дослідник детально змалював, як саме йшла робота на проектом під назвою FamiLink.

Спосіб, яким збиралися дані, Ерліх назвав “crowd-sourced genealogy”. Поки що база даних проекту не містить інформації про ДНК, але дослідник впевнений, що невдовзі такі дані будуть отримані.

Сімейне дерево здатне допомогти вченим отримати важливу інформацію щодо демографічних змін в суспільстві, про міграцію та поширення певних популяцій, та, можливо, інформацію медичного змісту, говорить генетик Ненсі Фокс з Чікаго, яка безпосередньо не брала участі у проекті Ерліха.

“Насправді, ми лише починаємо дізнаватися, що саме ми можемо отримати з такого типу родинної інформації”, розповіла вона в інтерв’ю журналу.

Незважаючи на те, що матеріали, які збирають самі люди про свої родини, не завжди є точними, дерево Ерліха відкриває новий шлях до вивчення генеалогічної інформації.

“Це надзвичайно перспективній підхід”, вважає Карі Стефансон, власник генетичної компанії deCODE з Рейк’явіку. “Люди все частіше готові надавати вченим свої дані та медичну інформацію. Це відкриває фантастичні можливості”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •