В Україні заборонені кредити в валюті

Кредити в валюті - поза законом

Президент Віктор Янукович сьогодні, 13 жовтня, підписав закон який забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Закон №3795-VI “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг” спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи і частки проблемних активів у портфелі банківських установ, повідомила прес-служба глави держави.

Верховна Рада прийняла цей закон із змінами президента.

Закон також передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на підставі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підставу для звернення стягнення рухомого майна боржника.

Передбачено, що особі, яку виселяють за обслуговування кредиту на житло, надають постійне житлове приміщення, зазначене в рішенні суду.

Крім того, позичальник не зобов’язаний сплачувати кредитору додаткові комісії і збори, які не були вказані в договорі. Кредитор також не має права відмовити позичальникові в прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •