В Україні можна створити компанію без затвердження статуту

Новий бізнес може використати модельний статут

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту» набув чинності 28 серпня 2011 року. Цей закон надає можливість створювати юридичну особу без затвердження його статуту на підставі модельного статуту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, повідомляє сайт DT.ua.

Модельний статут – це типовий установчий документ, розроблений та затверджений Кабінетом Міністрів України, який використовується для створення і здійснення господарської діяльності юридичної особи, в його основі міститися правила, які регулюють правовий статус, права та обов’язки, правовідносини, які пов’язані зі створенням, управлінням і проведенням господарської діяльності.

Модельний статут не є новим установчим документом. Засновники підприємства не зможуть його змінювати чи переробляти, а лише прийняти його в цілому, принаймні на етапі створення суб’єкта господарювання. Скористатися типовим статутом можна буде під час створення акціонерного товариства, товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю, державного, комунального, іншого суб’єкта господарювання. Відповідно для кожного з них Кабінет Міністрів України має затвердити модельний статут.

Тепер, згідно з новою редакцією ч. 5 ст. 56 Господарського Кодексу України таке рішення про створення юридичної особи повинно містити наступну інформацію:
– Найменування;
– Мета і предмет господарської діяльності;
– Інформацію про здійснення діяльності на підставі модельного статуту.

Якщо ж створюється не просто юрособа, а господарське товариство, то відповідно до нової редакції ч. 10 ст. 82 Господарського Кодексу України, а також ч. 7 ст. 4 Закону «Про господарські товариства» рішення про його створення має містити таку інформацію:
– Найменування;
– Місцезнаходження;
– Мета і предмет господарської діяльності;
– Склад учасників і засновників;
– Розмір статутного (складеного) капіталу;
– Розмір часток кожного з учасників;
– Порядок внесення вкладів;
– Інформацію про здійснення діяльності на підставі модельного статуту.

Таке рішення має бути підписане всіма засновниками. Оригінал рішення, копія або нотаріально засвідчена копія подається разом з рештою документів для проведення державної реєстрації підприємства.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •