В Україні готується закон про обов’язкову кримінальну відповідальність за секс з особами до 16 років

В Україні хочуть судити за секс з особами до 16 років

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект про обов’язкову кримінальну відповідальність за сексуальні стосунки з особами до 16 років.

За даними ініціатора документу, сьогодні в Україні статеву зрілість встановлюють судові медичні експерти. І осіб віком від 13 до 16 років у більшості випадків визнають статевозрілими, передає Радіо Свобода. Якщо законопроект ухвалять, то статеві відносини особа зможе мати після отримання паспорту або на два роки раніше, але у шлюбі.

На сьогоднішній день згідно із статтею 155 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за статеві відносини з особою, яка не досягла статевої зрілості. Статеву зрілість визначають судмедексперти. І, за їх висновками, у 87 випадках із 100 особи, віком від 13 до 16 років досягли статевої зрілості. Саме це і спонукало обмежити статеві зносини у віці. За новим законопроектом, який зареєстрували у ВРУ (законопроект №9136 від 09.09.2011), статеві стосунки можливі лише після отримання паспорту або в шлюбі, каже ініціатор документу, депутат від НУНС Віктор Шемчук.

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка досягла чотирнадцятирічного віку і за заявою цієї неповнолітньої особи рішенням суду їй було надано право на шлюб і встановлено, що це відповідає її інтересам, наголошує Віктор Шемчук.

«Оскільки відповідно до статті 23 Сімейного кодексу України, з 14 років дозволяється вступати в шлюб за рішенням суду. На них дія не розповсюджується. Я за секс у шлюбі», – сказав він.

Кримінальне законодавство таких країн, як Болгарія, Латвія, Голландія, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Грузія, Таджикистан, Казахстан передбачають кримінальну відповідальність за сексуальні відносини з особою, яка не досягла 16-річного віку.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •