В Україні держава фактично заборонила використання дронів

Державна авіаційна служба прописала нові правила польотів для безпілотних літальних апаратів – дронів.

Відтепер, запускати апарат масою більше 2 кг – все-одно, що злітати на «Боїнгу-747», кажуть фахівці. Нові правила обіцяють допрацювати та змінити. Проте вже зараз журналісти, виробники відео, рятувальні групи та аграрії зв’язані заборонами «по руках і ногах».

Дрони в повітрі

Тимчасовий порядок використання повітряного простору, який розробила Державіаслужба – це детальний перелік правил і обмежень на 170 сторінках.

Скажімо, якщо ви плануєте запускати дрон, що разом із камерою чи спеціальним устаткуванням важить більше двох кілограмів – слід подати заявку на використання повітряного простору. А за потреби – ще і отримати відповідні дозволи від Повітряних сил Збройних Сил України, органів Державної прикордонної служби України, органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, органів обслуговування повітряного руху та управління повітряним рухом тощо.

Легшу техніку, до двох кілограмів, можна використовувати лише вдень. Зйомка мітингів, акцій (повітряний простір міста), регіональних та національних доріг, центральних вулиць міста, залізниць, над і вздовж ліній електропередачі (якщо немає дозволу власника) – заборонена.

Не вдасться зняти без узгодження промислові зони, електростанції, залізничні станції, морські порти, сховища пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин.

Також під забороною – місця аварій та катастроф, слідчі ізолятори, зони поліцейських, антитерористичних, спеціальних операцій (крім спеціально задіяної техніки).

Є обмеження і щодо відстаней. Скажімо, виконувати польоти можна в межах прямої видимості, але не далі ніж 500 метрів від зовнішнього пілота. Максимальна висота – не вище 50 метрів над рівнем земної (водної) поверхні.

Не можна літати ближче 30 метрів від людини, не ближче 50 метрів від груп людей до 12 осіб. І не ближче 150 метрів від груп людей кількістю більше 12 осіб.

За порушення правил повітряного простору – покарання. Штраф від 1020 до 8500 гривень. А якщо внаслідок використання дрона виникла небезпека для польотів (скажімо, спричинило матеріальні збитки) – можна сісти за грати на 5 років.

(Радіо Свобода)

поділитися:
  • 5
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •