В світі сміються з промови Богатирьової яка містила плагіат зі Стіва Джобса

В світі сміються з промови Богатирьової яка містила плагіат зі Стіва Джобса

З українських чиновників знову сміються

Іноземна преса відреагувала на інформацію про те, що виступ секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїси Богатирьової на конвокації у Києво-Могилянській академії виявився плагіатом промови голови корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда у 2005 році.

Авторитетні ділові та IT-видання США, Британії, Австралії, Іспанії, Франції, Туреччини та інших країн обговорюють виступ Р.Богатирьової у Могилянці, повідомляє сайт DT.ua з посиланням на видання Фокус.

Блогер міжнародної ділової газети Financial Times Олександра Стевенсон: «Секретар українського Радбезу буквально сприйняла пораду Стіва Джобса успадковувати лідерів. Ну, чудово — скажете ви — адже ці думки дуже хороші, та й що з того, якщо Богатирьова їх запозичила. Навіть якщо вона повторила досвід перебування при смерті. Може, справа в тому, що якщо кількість історій про порушення інтелектуальних прав досягає свого піку (хто не читав про липові магазини Apple в Китаї?), то Богатирьова, щоб отримати з цього вигоду, перетворила і себе на таку собі медіа-мішень. У країні, де прем’єр Микола Азаров «ледь здатний зв’язати разом два слова» (рідна мова для Азарова — російська, але урядові промови він проголошує українською), щоб бути чарівною, Богатирьовій досить бути харизматичним оратором. Готова сперечатися, що відповідь в України була б: А хіба це не те, що роблять всі інші?».

Американський бізнес-портал Business Insider: «Промова Стіва Джобса на випускному у Стенфорді досить знаменита і дуже надихає. Настільки, що, мабуть, український політик не змогла втриматися, щоб не „позичити“ кілька абзаців. Це доводить, що в сучасному світі YouTube дозволяє нам не тільки шукати промови, щоб використовувати їх для „натхнення“, але й зрозуміти хто чує, звідки береться це натхнення. Навіть якщо проголошувати цю промову в Україні».

Австралійське інтернет-видання Gizmodo: «Схоже, що Китай — не єдина країна, в якій схиблені на крадіжці ідей Стіва Джобса! Хоча це і менш прибуткова справа, ніж підроблення iPhone, але секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова вкрала Стенфордському промову Стіва Джобса! Богатирьова використовувала всі можливості на повну, щоб висловити весь набір погано перекладених банальностей. І це те, що вона вкрала? Лубовий матеріал про характер і долю? Якщо вже збираєшся вкрасти промову, то бери щось гучне, наприклад, висловлювання Малкольма Ікса або Джона Кеннеді. Давай, Богатирьова!»

Американський комп’ютерний щомісячник PC World: «Колишні радянські республіки сумнозвісні своїм зневажливим ставленням до авторських прав. І в Україні це підтвердилося недавнім інцидентом на найвищому урядовому рівні».

1 серпня секретаря Ради національної безпеки і оборони України Раїсу Богатирьову викрили у плагіаті: журналісти виявили, що її промова на конвокації у Києво-Могилянській академії місцями практично дослівно повторювала відому промову глави корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда в 2005 році.

Виступ С. Джобса

httpv://www.youtube.com/watch?v=D1R-jKKp3NA

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •