В суді оголошують вирок Тимошенко – 7 років позбавлення волі

В суді оголошують вирок Тимошенко – 7 років позбавлення волі

Під Печерським судом

У Печерському районному суді Києва розпочалося оголошення вироку у так званій «газовій справі».

Суддя присудив Юлії Тимошенко 7 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати державні посади терміном ще на 3 роки – заявив суддя у справі екс-прем’єр-мінстра Родіон Кірєєв, зачитуючи вирок. Суддя також вирішив залишити Юлію Тимошенко під вартою до набрання рішення законної сили.  Суд також постановив, що Юлія Тимошенко повинна повернути НАК “Нафтогаз України” понад 1,5 мільярда гривень.

Суд відкинув усі аргументи захисту і визначив, що Тимошенко одноосібно ухвалила «злочинні директиви».  Також суд не вбачає жодних підстав для пом’якшення покарання, «врахувючи підвищену суспільну небезпечність вчиненого Тимошенко злочину та відсутність будь-якого каяття у вчиненому».

Юлія Тимошенко піднялася з місця на цих словах Родіона Кірєєва й звернулася до залу.  « Я звертаюся до всіх людей доброї волі. Захистіть Україну від авторитаризму! Цей вирок мене не зламає. Я з вами. І я буду боротися», – сказала Юлія Тимошенко.

—————————————-  раніше —————————————————-

Генеральна прокуратура звинувачує колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко в тому, що 2009 року вона сприяла підписанню невигідних для України газових контрактів з Росією. На думку слідства, державному бюджету були завдані збитки на суму близько 200 мільйонів доларів, передає Радіо Свобода. Висновок суду: екс-прем’єр Юлія Тимошенко своїми діями завдала шкоди НАК «Нафтогаз Україна»  в сумі 1,5 мільярда гривень.

Посилаючись на свідчення екс-міністра оборони Юрія Єханурова, суддя Родіон Кірєєв заявив, що Тимошенко не ставила членів уряду до відома щодо своїх дій. Родіон Кірєєв визнав “опискою” датування 31 квітня 2011 року матеріалів у справі екс-прем’єр-міністра.

Суддя заявив, що висновки Міністерства юстиції, підписані міністром Олександром Лавриновичем, щодо неможливості розгляду доручення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко як директиви уряду не можуть розцінюватися як доказ відсутності її провини.

Юлія Тимошенко у перерві судового засідання сказала,  що  «нікому не вдасться опорочити її чесне ім’я» і що «вирок їй виносить не суддя Кірєєв, а Президент Янукович».

Вона наголосила, що готова до ув’язнення, має добре здоров’я і не знімає з себе відповідальність за долю України.

Тимошенко заявляє, що «працювала на користь України, працюю і працюватиму». Вона також звернулася до українців із закликом не боятися «режиму».

«Жоден режим не зможе витримати супротив народу. Ця влада не зможе витримати, коли народ піднімається і захищає свою свободу та демократію», – сказала вона.

«Янукович, який повернув годинник назад у 37-й рік, не розуміє, що всі диктатори маленькі і смішні, порівняно з народом», – цитує лідера «Батьківщини» сайт цієї партії.

Екс-прем’єр також наголосила, що авторитарний режим буде звалено найближчим часом.

«Цей вирок тільки додасть українцям сили, які зрозуміють, що диктатура і режим самі не підуть. Це справа не тільки партії «Батьківщина», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також заявила, що Янукович дискредитує себе, а також принижує і викреслює Україну з демократичного світу, додавши, що своїми діями Президент свідомо торпедує входження України до Європейського Союзу.

Юлія Тимошенко заявила, що жодний вирок її не зупинить. “Боріться – зараз дуже важкий і дуже відповідальний момент для України. Будьте разом, будьте сильними. Слава Україні!” – заявила екс-прем’єр по тому, як суддя Родіон Кірєєв оголосив про присуджений термін ув’язнення.

У залі, крім учасників процесу, присутні журналісти. Юлія Тимошенко обмінюється репліками з присутніми поруч донькою та чоловіком, які мають статус захисників колишньої очільниці уряду.

Близько 5 тисяч прихильників Юлії Тимошенко та відвічі менше противників зібралися під Печерським судом Києва. Люди стоять щільно по обидва боки вулиці Хрещатик. Однак, противники Тимошенко перебувають за металевою огорожею, як з боку Хрещатика, де розташований Печерський райсуд, так і на протилежному боці.

Рух на Хрещатику зупинено  й учасники мітингу рухаються в самому центрі вулиці. Бійці «Беркуту» відтісняють прихильників Тимошенко від Печерського суду.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oAl-aMQyjRY

(за матеріалами Радіо Свобода і BBC Ukrainian)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •