В столиці Данії знайшли громадський туалет якому 300 років

На місці розкопок

Будівельники, які зводять нову лінію метро у Копенгагені, зробили кілька знахідок, які викликали зацікавлення у археологів. Серед них пара отворів, які використовувалися у якості туалету біля 300 років тому.

Знахідка, яку виявлено під сучасною площею Kultorvet у столиці Данії, дозволить вченим з’ясувати, яким чином мешканці міста задовольняли свої невідкладні потреби три століття тому, повідомляє сайт IceNews.

Один з археологів в інтерв’ю газеті Politiken розповів, що у місці знахідки грунт містить дуже мало кисню, отже всі залишки непогано збереглися. Вміст двох вигрібних ям навіть зберіг характерний запах “протухлих яєць”, що стало для вчених справжнім сюрпризом. Цей запах означає, що бактерії ще не повністю переробили органічні залишки, вивчати які збираються мікробіологи.

Палеоботаніки вже зробили перші висновки проаналізувавши зразки взяті у древньому міському туалеті. “Нам потрібні місяці роботи щоб вивчити що міститься у цих великих ямах”, говорить Метте Мері Халд (Mette Marie Hald), яка вже має перші результати. “Я можу стверджувати, що мешканці міста споживали багато овочів та фруктів – яблука, чорниці, ягоди малини та ожини.  В їжу вживалося насіння льону. Ми тепер впевнені, що мешканці стародавнього Копенгагену їли житній хліб та житню кашу”, розповідає палеоботанік.

Вважається, що у Копенгагені знайдено один із найстаріших громадських туалетів, і це дозволить краще зрозуміти спосіб життя мешканців міст 18 століття.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •