В США люди на знак протесту закривають рахунки в банках

Акція перед відділенням Bank of America

Десятки тисяч людей у Сполучених Штатах оголосили найбільшим американським банкам бойкот. У суботу філіали великих банків по всій країні нагадували картину часів Великої депресії. Люди вишикувалися у довжелезні черги, аби забрати звідти свої гроші та закрити рахунки, повідомляє агентство УНН з посиланням на Голос Америки.

Акція почалася як реакція  на повідомлення банку Bank of America про те, що з клієнтів, які мають платіжні картки, у 2012 році почнуть збирати щомісячну комісію у 5 доларів. Моллі Катчпол (Molly Katchpole), 22-річна випускниця університету, ініціювала підписання петиції проти комісійних платежів на сайті Change.org яку вже підписали більше 300 тис людей.

Невдовзі після цього за ініциативи Крістен Крістіан (Kristen Christian) розпочалася акція Bank Transfer Day, мета якої підтримати бажання людей закрити свої рахунки в комерційних банках , та відкрити їх у безприбуткових кредитних спілках.

“Таким чином клієнти висловлювали свою незгоду з тим, як потужні фінансові установи ведуть свій бізнес у скрутний для країни час і намагаються нажитись на простих громадянах за допомогою штрафів та додаткових оплат за послуги”, – йдеться у повідомленні американської радіостанції.

У той же час, соціологічні опитування показують, що майже 80% американців сьогодні вважають, що розрив у доходах між багатими та бідними стрімко збільшується і перетворюється на прірву. За статистикою, останні три десятиліття доходи середнього класу американців зросли в середньому на 40%, у той час як доходи найбагатшого 1% населення США зросли майже маже на 300%.

Незадоволення таким станом речей, а також тим, куди рухається економіка країни, штовхає американців на протести, відомі під назвою “Захопи Волл-стріт”. До руху невдоволених у різних містах країни приєднуються тисячі людей. Більшість з них покаладає вину за фінансову кризу на мільйонерів та великі корпорації і хоче виправити несправедливу на їх думку систему розподілення доходів.

Під тиском протестів 1 листопада кілька банків вже відмовилися від додаткових комісій для власників дебетних карток. Моллі Катчпол заявила на це: “Давид все ще може здолати Голіафа”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •