В Росії після зміни закону почали створювати нові політичні партії

Державна Дума Росії спростила реєстрацію політичних партій

Депутати нижньої палати російського парламенту ухвалили президентський законопроект про партії, який спрощує їх створення і реєстрацію.

За новим законом, який президент Дмитро Медведєв ініціював незабаром після масових опозиційних мітингів, для реєстрації партії буде достатньо 500 осіб, а не 40 тисяч, як було досі, передає BBC Ukrainian.

Крім того, відтепер, якщо міністерство юстиції виявить у поданих реєстраційних документах помилки або порушення, це не означатиме негайної відмови в реєстрації, і партії даватимуть три місяці, аби виправити недоліки.

Новим партіям, що збираються подати документи на реєстрацію, у своїх назвах не можна використовувати назви та абревіатури вже зареєстрованих.

Координатор “Лівого фронту” Сергій Удальцов, хоча і з застереженнями, але вітав прийняття нового закону, сказавши, що зроблено “важливий перший крок на шляху до політичної реформи”.

“Я вітаю і те, що вдалося провести норму про призупинення реєстрації в разі виявлення порушень. Якщо раніше ми відразу отримували відмову в такій ситуації, то тепер три місяці можна буде витратити на виправлення помилок. Причому перелік їх має бути вичерпним. Мін’юст потім не може вже нові претензії пред’являти. Все це були прогресивні норми. “- цитує Удальцова РИА Новости.

Правда, як зазначив Удальцов, опозиція наполягала на більш прогресивній реформи – повідомчому характері реєстрації партій, передає BBC Russian.

Серед інших нова Російська Національно-Демократична партія проводить сьогодні в Москві свою установчу конференцію.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •