В Росії офіційно почалася виборча кампанія до Державної Думи

КПРФ має шанс збільшити присутність в Держдумі Росії

5 листопада в Росії офіційно починається виборча кампанія до Державної думи. Президент Дмітрій Медвєдєв призначив вибори на 4 грудня, а на агітацію, за законом, відводиться місяць.

Експерти майже одностайно пророкують втрату “Єдиною Росією” конституційної більшості і значний успіх комуністів, повідомляє BBC Ukrainain. Однак на практичній політиці це не позначиться. Для проведення будь-яких потрібних Кремлю законів “партії влади” досить простої більшості, а в тому, що вона в неї буде, мало, хто сумнівається.

За даними останніх опитувань, рейтинг “Єдиної Росії” складає близько 40% і має тенденцію до зниження. При цьому близько чверті виборців не мають наміру голосувати за неї за жодних умов. У четвер секретар президії партії Сєргєй Нєвєров говорив уже про завдання зберегти “стійку більшість” у 250-270 мандатів.

Аналітики вважають, що думські мандати, втрачені “Єдиною Росією”, перейдуть, передусім до комуністів. Водночас, експерти твердять, що такий хід подій, звичайно, завдасть “Єдиній Росії” моральної та іміджевої шкоди, але реально нічим “вертикалі влади” не загрожує.

Заклик незареєстрованої Партії народної свободи прийти на вибори і поставити галочки у всіх графах бюлетеня, тим самим зробивши його недійсним, більш відомий як “ініціатива наХ-наХ”, може зустріти досить широкий відгук. Націоналістам і лібералам голосувати нема за кого, графи “проти всіх” більше немає, а політична активність зростає і шукає виходу, кажуть експерти.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •