В РНБО хочуть регулювати криптовалюти, а в НБУ випустити свою

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що криптовалюти не можуть залишатися поза увагою держави.

Подальше відсторонення держави від цього питання та правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази «створює загрози для економіки та безпеки держави», сказав Олександр Турчинов на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки, передає Радіо Свобода.

Центр своїм рішенням доручив відповідним органам влади створити робочу групу з питання криптовалют. Вона має напрацювати нормативно-правові пропозиції щодо регулювання цього питання, визначення державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют, порядок проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій, а також порядок оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України. До групи мають увійти представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної фіскальної служби України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Крім того, повідомили в РНБО, Національний банк України опрацьовує питання доцільності випуску власної криптовалюти.

За інформацією керівництва НБУ і СБУ, відсутність зовнішнього та внутрішнього контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для використання її з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема, наркотиків і зброї, дає можливість фінансування тероризму, зокрема, на окупованих територіях України.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •