В Пентагоні підготували план озброєння України – WSJ

В Пентагоні підготували план озброєння України – WSJ

Пентагон та Державний департамент США розробили план озброєння України протитанковими ракетами та іншою сучасною зброєю та очікують на затвердження його в Білому Домі, повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на офіційні джерела.

Військові та дипломати підкреслюють, що зброя, яку вони називають оборонною, необхідна для стримання агресивних дій Москви, яка, згідно до інформації з американських та інших джерел, поставляє сепаратистам танки та іншу сучасну зброю, а також направляє воєнних радників.

Вашингтон до цього часу допомагав українській армії, обмежуючись так званою нелетальною допомогою і порадами та навчанням.

За словами одного з високопосадовців адміністрації, президент Дональд Трамп ще не ознайомлений зі змістом плану щодо постачання озброєнь і його ставлення до нього невідомо.

В офіційних колах США та України існує думка, що остаточне рішення щодо згаданого плану Білий Дім може винести не раніше ніж за кілька місяців.

Згідно до планів Пентагону і Держдепу, США можуть розпочати постачання в Україну протитанкових систем, скоріше за все ракет Javelin, та можливо протиповітряної зброї. При цьому розглядається можливість базування протитанкових ракет на відстані від лінії зіткнення з метою зменшити ризик ескалації та як відповідь на попередження, що такі дії можуть стимулювати наступ української армії.

У випадку використання згаданої зброї поза рамками домовленостей, Вашингтон залишає за собою право зупинити технічну та іншу допомогу.

В своїх коментарях спеціальний представник Вашингтону в Україні Курт Волкер не вбачав загрози ескалації конфлікту з Росією внаслідок постачання зброї в Україну.

Офіційна особа в Києві повідомила в понеділок, що пропозиція постачання зброї з боку Пентагону дозволить змусити Росію згорнути свою активність на сході України. Також було висловлено переконання, що будь-яке сучасне озброєння з США буде використовуватися виключно у випадку виникнення “надзвичайно ситуації”, а не у регулярних сутичках з бойовиками.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •