В Нью-Йорку поліція почала розгін наметового містечка руху Occupy Wall-Street

Демонстранти руху Occupy NYC в Нью-Йорку

У Нью-Йорку поліція розпочала операцію з метою демонтувати табір протесту Occupy Wall-Street (Захопи Волл-стріт) у нижньому Мангеттені. Представники нью-йоркської мерії повідомили через Twitter, що активісти руху протесту повинні “тимчасово покинути територію і прибрати намети та брезент”.

В повідомленні сказано, що вони зможуть повернутися, коли парк приберуть, але без наметів, повідомляє BBC Ukrainian.

Рух виник у вересні на знак протесту проти економічної і соціальної нерівності. Він надихнув подібні акції в багатьох країнах світу.

Як повідомляє New York Times, операція поліції в Нью-Йорку почалася приблизно о 1-ій ранку (8-ма в Києві), коли поліцейський оголосив через гучномовець: “Міська влада постановила, що подальше перебування людей у парку Цуккотті становить загрозу для здоров’я і пожежну небезпеку”.

Мешканцям наметового містечка було наказано “негайно прибрати все їхнє майно”. Їх також попередили, що заарештують у разі, як вони чинитимуть опір.

Події в таборі протесту Нью-Йорка транслюються наживо через веб-камеру.

Watch live streaming video from occupynyc at livestream.com

Рух “Захопи…” вимагає більш справедливого розподілу багатства, наполягаючи на тому, що більшість національного багатства контролюють найзаможніші 1% американців, тоді як самі вони представляють решту – 99%.

У понеділок поліція заарештувала 33 людей під час розгону табору протесту в каліфорнійському Оукленді.
Там неодноразово спалахувало насильство в останні кілька тижнів, і поліція назвала його “місцем злочину”.
У неділю в подібному рейді поліції в Портленді, штат Орегон, загони поліції особливого призначення заарештували 50 людей. У місті Вермонт табір протесту закрили після інциденту, у якому учасник акції застрелився всередині намету.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •