В Німеччині Меркель намагається врятувати уряд

Канцлер Німеччини Ангела Меркель веде цими днями переговори останньої надії з тим, щоб послабити протистояння в уряді щодо проблем імміграції і, таким чином, уникнути його розвалу.

Анґела Меркель

Горст Зеегофер (Horst Seehofer), який очолює міністерство внутрішніх справ, погрожує проігнорувати вето глави уряду і з наступного тижня обмежити доступ мігрантів до країни.

Фактично, для Меркель йдеться або про необхідність відправити міністра у відставку, що, в свою чергу, зруйнує коаліцію і приведе країну до нових виборів, або погодитися і послабити свій авторитет та позицію у надзвичайно чутливій проблемі.

Зеегофер і його партія – Християнсько-соціальний союз (ХСС) – наполягають на тому, що його план дій має бути втілений в життя негайно, з наступного понеділка.

Суперечка з міністром означає протистояння двох партій, двох давніх політичних партнерів: Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Меркель та ХСС з Баварії, яку очолює Зеегофер.

Обидві партії виступали на федеральному рівні як одне ціле, але напруження між політичними партнерами почало зростати після рішення Меркель відкрити кордони Німеччини для мігрантів влітку 2015 року.

Імміграційна політика змінює політичні настрої не тільки в Німеччині, але і в інших країнах Європи.

Минулої середи канцлер Австрії Себастіан Курц (Sebastian Kurz) разом із Г. Зеегофером на прес-конференції в Берліні закликали до створення “осі” для боротьби з нелегальною міграцією у складі Німеччини, Австрії та Італії.

В свою чергу, президент Франції Еммануель Макрон оголосив про посилення міграційного законодавства в країні. В такому ж руслі діє і уряд Швеції.

Ознакою внутрішньої кризи в Німеччині є і перший в історії випадок, коли парламентарі від ХДС і ХСС збиралися окремо для обговорення поточної ситуації.

Меркель попросила своїх однопартійців зачекати до саміту країн ЄС, який заплановано на 28 червня, де вона спробує домовитися з країнами партнерами про відправлення частини мігрантів з Німеччини назад, до них.

Відмова Німеччини приймати мігрантів на кордоні може спричинити ефект доміно і загрожує фундаментальним основам європейської інтеграції, переконані керівники ХДС.

В свою чергу, Г. Зеегофер в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung у п’ятницю заявив, що це саме Меркель і її партія розкололи Європу коли у 2015 році відкрили кордони для біженців.

Поява з 2015 року на теренах ЄС 1,4 млн мігрантів і біженців різко змінила стан європейської політики і ситуацію в багатьох країнах ЄС.

Меркель і її партія виграли останні парламентські вибори, але їхній результат був найгіршим з 1949 року, а на формування уряду пішло довгих шість місяців.

Більшість населення Німеччини, за даними опитування телеканалу ARD, підтримує відправлення частини мігрантів назад, 86% – за негайну депортацію тих, кому відмовлено у притулку, а 63% опитаних взагалі незадоволені діяльністю коаліції.

(WSJ)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •