В Мюнхені розпочався двотижневий Октоберфест

Октоберфест- свято пива

У столиці Баварії розпочався Октоберфест. Два тижні тут тектимуть ріки пива. Гасло свята традиційне: пиво, пиво і ще раз пиво!

Бургомістр Мюнхена Кристіан Уде ще не встиг у суботу відкрити першу бочку пива, а всі намети з довжелезними столами вже були заповнені. Рівно о дванадцятій годині за місцевим часом бургомістр урочисто відкрив діжку – для цього йому довелося двічі вдарити кувалдою.

Перший «мас» – традиційний літровий кухоль баварського пива – Уде налив прем’єр-міністру Баварії Горсту Зеехоферу. Зважаючи на те, що обидва провідні політики Баварії належать до протилежних політичних таборів (Уде – соціал-демократ, Зеехофер – лідер Християнсько-соціальної партії) – такий жест можна розглядати як символічний: «політичний діалог за кухлем пива».

Відповідаючи на запитання журналістів, лідер консервативного ХСС однак наголосив: «Октоберфест – зона вільна від політики. Ми дотримуємося цієї традиції». Перший тост Уде і Зеехофер присвятили головному – аби Октоберфест тривав мирно. З огляду на неймовірну кількість алкоголю, яку тут вживають, відсутність «п’яних бійок» – пріоритет номер один. Завдяки веселій атмосфері традиційного свята, яке проходить вже у 178-ий раз, значних інцидентів зазвичай вдається уникати. Урок німецької політичної культури від Уде і Зееховера Урок німецької політичної культури від Уде і Зееховера.

Ще до світанку люди, більшість у традиційних баварських костюмах, почали вишиковуватися у черги біля наметів на величезній галявині у центрі Мюнхена. Доступ до більшості з них довелося закрити через переповнення ще до початку свята. Організатори та правоохоронці докладають чималих зусиль, аби уникнути небезпечної тисняви. Службу у місцях святкування несуть близько 500 поліцейських і численні стюарти. Умови для «пивного відпочинку» цього року у Мюнхені оптимальні – у столиці Баварії тепло і сонячно.

До третього жовтня на Октоберфесті очікують близько шести мільйонів відвідувачів. Вперше пивне свято проходить за умов суворої заборони куріння. Для курців відведено відгороджені галявини. В разі повторних порушень заборони на куріння власникам наметів загрожує втрата ліцензії.

(джерело – Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •