В Москві вважають, що Росія не піде на перегляд газових угод з Україною

Росія може мати вигоду від арешту Тимошенко

Арешт Юлії Тимошенко може негативно вплинути на російсько-українські відносини, вважають політики і експерти в Москві. На їхню думку, Росія навряд чи піде на перегляд газових контрактів з Україною 2009 року.

Як очікується, на зустрічі в Сочі 11-го серпня президенти Росії та України Дмитро Медведєв та Віктор Янукович не оминуть увагою тему арешту колишнього українського прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Однак навряд чи обговорення цієї теми дасть конструктивний результат, переконані російські політологи та галузеві експерти. На їхню думку, відносинам між сусідніми країнами всерйоз загрожує етап охолодження.

Член Комітету Держдуми з питань СНД, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін вважає, що Російська Федерація «волею чи неволею виглядає як країна, що вдалася до злочинних угод заради своїх інтересів». У Росії, звичайно, з таким трактуванням не згодні, сказав він Deutsche Welle.

Як зазначає К. Затулін, нинішні українські власті, які прийшли до керівництва країни під гаслами співпраці з Росією, діють непослідовно і створюють для Росії «очевидну незручність». У день арешту Тимошенко 5-го серпня російське Міністерство закордонних справ підкреслило, що вважає газові домовленості законними. На думку члена думського комітету, арешт Тимошенко не був необхідним засобом. «Від цього моменту стало складно обговорювати конкретні обставини справи, оскільки йдеться про демонстративний арешт, і він викликає демонстративну реакцію», – каже К. Затулін.

На думку політолога Станіслава Бєлковського, Росія може мати вигоду від арешту Тимошенко. «Це хороший привід для Кремля опинитися по один бік з Америкою та Європою в засудженні цього кроку, покращивши тим самим свою міжнародну репутацію», – сказав політолог в інтерв’ю Deutsche Welle.

Одна з причин можливої відмови в підтримці чинному президенту Януковичу – небажання ключових представників його оточення йти на принципові поступки російському капіталу, вважає С. Бєлковський. За його словами, ідеться, зокрема, про проблеми з продажем компанії «Укртелеком» російським телекомунікаційним операторам та бажане в Росії, але нездійснене через спротив Києва об’єднання «Нафтогазу» з «Газпромом». «Поступки щодо Чорноморського флоту, сформульовані в Харківських угодах минулого року, не вважають у Кремлі занадто значними», – каже експерт.

С. Бєлковський додає, що Кремль не піде на жодні односторонні поступки, особливо зважаючи на те, що напередодні нового електорального циклу всерйоз розглядаються кілька альтернативних Януковичу політиків.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •