В Києві сьогодні проводиться безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ усім бажаючим

В Києві можна зробити швидкий тест на СНІД

Сьогодні у столиці працюватиме мобільна амбулаторія з експрес-тестування на ВІЛ. Про це агентству УНН повідомили в прес-службі КМДА.

В рамках відзначення Всесвітнього Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми та підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, у Києві відбудеться щорічна широкомасштабна акція “Свічкова хода – 2011”. Протягом всієї акції працюватиме мобільна діагностична амбулаторія Клубу “Еней”, де фахівці будуть проводити експрес-тестування на ВІЛ усім бажаючим.

Сьогодні з 16.30 до 18.00 перед початком благодійного Гала-концерту “Чесна гра – не дай СНІДу шанс” біля центрального входу до Київського Палацу спорту волонтери, патронажні сестри Червоного Хреста Києва, гості столиці, молодь та усі бажаючі приймуть участь у запаленні свічок та викладанні їх на асфальті у формі “Червоної стрічки” – загальновизнаного символу взаєморозуміння та підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

У Товаристві Червоного Хреста наголошують, що темпи зростання захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні є одними з найвищих у світі, і, починаючи з 1994 року, щорічно збільшуються на 25–30%. Фахівці прогнозують, що за таких умов до 2014 року ВІЛ-позитивний статус матимуть до 800 тис. українців, тобто до 3,0-3,5% дорослого населення України, а смертність від СНІДу становитиме третину серед причин смертності всіх чоловіків віком 15-49 років і майже 50% жінок цієї вікової групи. За офіційними даними у 2009 році в Україні щодня діагноз ВІЛ-інфекція встановлювали у 54 людей.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •