В Києві обговорять роль публічних бібліотек у розбудові інформаційної інфраструктури України

Бібліотеки шукають нові форми участі в житті країни
Бібліотеки шукають нові форми участі в житті країни

В Києві 6 листопада відбудеться засідання круглого столу на якому обговорять можливості використання модернізованих публічних бібліотек у впровадженні державних пріоритетів розвитку країни.

Учасники круглого столу презентують досягнення модернізованих бібліотек у впровадженні електронного урядування та запропонують зміни до національного законодавства у сфері інформаційних технологій та доступу до інтернету через публічні бібліотеки, необхідні для підтримання життєздатності цих проектів, повідомляє портал Громадський простір.

У роботі круглого столу візьмуть участь представники комітетів ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, освіти і науки, культури і духовності, бюджету, економічної політики та аграрної політики і земельних відносин, Міністерства культури України, програми «Бібліоміст», Української бібліотечної асоціації (УБА), бібліотек, що впроваджують проекти соціально-економічної спрямованості, а також органів місцевої влади, громадськості та засобів масової інформації.

В рамках реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» сучасні публічні бібліотеки надають населенню доступ до послуг е-урядування та навчають громадян користуватися можливостями взаємодії з органами влади в онлайн-режимі. Так, користувачі Бориспільської міської ЦБС (Київська область) щотижня звертаються з актуальними для громади питаннями до міського голови через Skype-приймальню мера у комп’ютеризованій бібліотеці.

Бібліотеки також здобувають додаткові кошти для розвитку місцевих громад: приміром, при бібліотеці м. Бар Вінницької області працює центр проектного менеджменту, що навчає представників влади розробці грантових заявок на національні та міжнародні конкурси і здобуттю фінансування для проектів розвитку.

Програма «Бібліоміст», що займається розширенням вільного доступу населення до інформації та модернізацією публічних бібліотек, надала консультаційну підтримку у розробці Національного Плану дій з упровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». Модернізовані публічні бібліотеки були включені до Плану дій в якості установ, які надають безкоштовний онлайн-доступ громадянам, у тому числі для залучення їх до спілкування з органами влади, ознайомлення з офіційною інформацією, використання ресурсів електронного урядування тощо.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •