В Ісландії почалося виверження вулкану

Найактивніший вулкан Ісландії

На найбільш активному вулкані Ісландї Грімсвотн (Grimsvotn) 21 травня біля 18:00 за місцевим часом почалося виверження. Біла пара та дим піднімаються в атмосферу на висоту до 15 км. Потім спостерігалися біля 50 невеликих поштовхів земної кори, найсильніший з яких мав силу 3,7 бали за шкалою Ріхтера.

Останнє виверження цього вулкану сталося в 2004 році.

Вчені вважають, що це виверження не призведе до порушень авіаперевезень на континенті, як це сталося в квітні 2010 року після виверження вулкану Eyjafjallajokul.

Ісландія – місце де спостерігається високий рівень вулканічної активності.

Проблем з авіаперевезеннями цього разу не очікують

У листопаді 2010 року з вулкану Грімсвотн, який знаходиться під льодовиком, почався викид пари, що зазвичай сигналізує про можливість повноцінного виверження. Тоді це була фальшива тривога, але вчені вирішили вести на вулкані постійні спостереження за його станом.

Очікується, що виверження продовжиться всю ніч та завтра вдень. Вчені визначили виверження к базальтове, що означає що пил цього разу буде складатися з часток більшого розміру. А отже, зона випадання пилу буде невеликою.

Хмара пилу та пари помітна на досить великій відстані і її бачили у столиці країни – Рейкьявіку.

Вулкан знаходиться на території найбільшого національного парку в Європі – Vatnajokull National park. В інтернеті можна спостеергіти за подіями в цьому районі через вебкамеру.

В останню хвилину: надійшло повідомлення, що через виверження місцеві авіарейси не виконуються. Головний міжнародний аеропорт країни Reykjavik-Keflavik International Airport закрито до кінця дня.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •