В Греції підписано угоду про коаліцію, Європа чекає на подробиці

Прем'єр-міністр та президент Греції під час переговорів

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу підписав угоду з опозицією щодо формування коаліції з метою затвердити пакет фінансової допомоги від ЄС та МВФ, деталі якої залишаються невідомими, незважаючи на заклики з боку ЄС взятися нарешті за вирішення невідкладних серйозних проблем в економіці.

В умовах коли Греція може витратити останні гроші протягом кількох тижнів, Евросоюз вимагає від керівництва країни до вечора понеділка пояснити як буде формуватися коаліційний уряд метою якого буде ефективне використання пакету допомоги розміром у 130 млрд євро.

В офісі президента Греції агентству Reuters повідомили, що Г. Папандреу піде у відставку як тільки буде сформовано новий уряд. Проте лише ввечері в понеділок має бути вирішено хто стане наступним прем’єр-міністром країни ситуація в якій останнім часом дестабілізує всю єврозону.

Речник уряду повідомив, що нова коаліція складе присягу та проведе голосування щодо вотуму довіри протягом  тижня, “якщо все піде за планом”. Хоча скептики, серед яких колишній міністр фінансів Стефанос Манос, вважає, що “нова коаліція дуже швидко перетвориться на проблему”.

Нова коаліція має отримати вотум довіри в парламенті і потім призначити нові загальні вибори. Партнери у коаліційних переговорах вже погодилися в понеділок, що найкраща дата для виборів – 19 лютого наступного року.

Г. Папандреу і Антоніс Самарас щосили намагаються досягти остаточної угоди протягом понеділка щоб проінформувати про результати міністрів фінансів країн єврозони які збираються ввечері в понеділок в Брюсселі. Відомо що на зустрічі міністри хотіли б заслухати план дій нового уряду від свого колеги Евангелоса Веніцелоса.

Проте коаліція, на думку багатьох, не заспокоїть політичне життя Греції.

Хто б не став прем’єр-міністром, вважає С. Манос, він не прийматиме важливих рішень, бо чекатиме на вибори. Г. Папандреу і А. Самарас, які свого часу жили в одному помешканні в часи навчання в американському коледжі, мають поховати свої принципові розбіжності у поглядах та особисту неприязнь в часи коли їхня популярність у греків знаходиться на найнижчому рівні, а країна страждає від жорстокої економічної та політичної кризи.

В той же час, в Греції поширюються думка про те, що вибори не будуть виходом із ситуації в умовах коли двоє лідерів не мають підтримки виборців. “Вони більше не представляють наші інтереси”, наводить слова 47-річного вчителя агентство Reuters.

В пресі країни між тим обговорюється кандидатура можливого прем’єр-міністра коаліційного уряду – Лукаса Пападемоса, колишнього віце-президента Європейського центробанку.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •