В Білорусі помер найстаріший діючий католицький єпископ світу

Казимир Свьонтек

21 липня в 9,00 помер найстаріший діючий католицький єпископ світу – до недавнього часу Апостольський адміністратор Пінської єпархії РКЦ 97-річний кардинал Казимир Свьонтек, повідомив сайт ALE.by.

У травні 2011 року виповнилося 20 років єпископського служіння К. Свьонтка, яку він почав у віці 77 років. У 1991 році Папа Іван Павло ІІ призначив його Митрополитом Мінсько-Могильовської митрополії та Апостольським адміністратором Пінської єпархії. У 1994 році К. Свьонтек став першим білоруським кардиналом з 1798 року.

Казимир Янович Свьонтек народився 14 жовтня 1914 року в Валга (Естонія). Коли йому було всього три роки, його сім’ю заслали до Сибіру. Пізніше йому вдалося закінчити Вищу духовну семінарію в Пінську. У 1939 році в цьому місті він був висвячений на священика і направлений до Пружанський прихід. Однак почалися чергові гоніння з боку радянської влади. К. Свьонтек був заарештований за звинуваченням у шпигунстві і засуджений на смерть, але розпочата в 1941 році війна перешкодила привести вирок у виконання. Пізніше, в 1944 році, молодого священика знову заарештували і засудили до 10 років таборів у Сибіру. Вийшовши на свободу в 1954 році, він повернувся в Пінськ.

Завдяки Казимиру Свьонтеку був відреставрований Пінський кафедральний собор, який став одним з перших відновлених храмів Білорусі.

Саме за К. Свьонтека в 1998 році відбулася офіційна церемонія коронації легендарної Будславської ікони Божої Матері, яка є однією з найбільш шанованих ікон католицької церкви і славиться численними чудесами. Після коронації вона стала святинею національного значення для Білорусі.

У червні 2006 року Папа Бенедикт XVI прийняв прохання про звільнення від пастирського керівництва Мінсько-Могилевською архиєпархією, яку подав Казимир Свьонтек.

Того ж року кардинал був удостоєний титулу Командора ордена Почесного легіону (Франція). Ще раніше, в 2004 році, Папа Іоанн Павло II особисто вручив йому спеціальну нагороду інституту Павла VI в місті Брешіа (Італія) – Fidei testis (Свідок віри).

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •