В Америці показали історичний архів фотографій останніх індіанців

Фото з колекції Бібліотеки Конгресу США

Бібліотека Конгресу США (Library of Congress) оприлюднила історичний архів фотографій індіанців Америки.

Фотографії були зроблені Едвардом Кертісом (Edward S. Curtis) на початку минулого століття  – між 1900 та 1923 роками – і на них можна побачити людей, які ще не знали залізниць та резервацій, повідомляє газета The Daily Mail.

Оцифровані Бібліотекою ці відбитки є частиною великої колекції Е. Кертіса яку він збирав протягом 30 років, щоб зберегти вигляд людей, які жили в Америці. Е. Кертіс, якого фінансував банкір Дж. П. Морган (J.P. Morgan), побачив на власні очі життя 80 племін під час подорожі країною і зібрав свої спостереження у 20 томів, які містили 1500 фотографій.

Вождь Білий Щит - фото 1908 року

За досить велику суму в 75 тис. доларів, Дж.Морган взяв собі, як компенсацію витрат, 25 оригіналів фотографій і 500 оригінальних відбитків.

Більше як 2400 срібно-желатинових фотографічних відбитків придбала Бібліотека Конгресу з 1900 до 1930 роки заплативши депозит за авторські права. Дві третини цих фото не увійшли у багатотомну працю Е. Кертіса під назвою The North American Indian.

Колекція містить велику кількість портретів та групових фото, фото традиційного та святкового одягу, споруди, сцени занять різною діяльністю, фото творів мистецтва, церемоній, танців, ігор, приготування їжі тощо.

Крім фотографій Е.Кертіс задокументував значну кількість фактів та замальовок з життя та побуту індіанців, а також записав більше 10 тис. воскових циліндрів з їхньою мовою та музикою.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •