В США від клієнтів кав’ярень Starbucks більше не вимагають щось купувати

В США від клієнтів кав’ярень Starbucks більше не вимагають щось купувати

Кав’ярні Starbucks в США запровадили нові правила для своїх клієнтів. Тепер люди можуть просто перебувати у закладах, або, наприклад, користуватися вбиральнями, без необхідності зробити замовлення.

У Starbucks змінили свої правила з метою перетворити свої кав’ярні на “дружні та привабливі середовища”. У заяві з повідомленням про зміни компанія наголосила на тому, що хотіли б, щоб люди розглядали їхні заклади як “третє місце”, разом із домом і роботою, в якому клієнти могли б збиратися та спільно проводити час. Кожний, хто зайде до Starbucks, має право перебувати там, використовувати наявні місця, включно із вбиральнями чи відкритими терасами, незалежно від того, чи замовив цей клієнт щось, чи ні.

Зміна правил відбулася практично одразу після інциденту в одному із закладів мережі у Філадельфії, де було заарештовано двох темношкірих людей після того, як один з них попросив дозволу скористатися туалетом, хоча нічого не замовляв.

Те, що компанія була змушена оголосити політику “відкритих вбиралень” письмово, спостерігачі розглядають, як ознаку певної кризової ситуації. Повідомляється, що особливо багато нарікань було від темношкірих клієнтів. На їхнє переконання, Starbucks ніколи не був здатен запропонувати їм відчуття спільноти, на якому компанія наголошувала, як на фундаментальному принципі.

Цілком можливо, що згадані вище зміни запроваджено запізно. Багато клієнтів вже втратили віру у Starbucks, як місце, де можна знайти щось більше, ніж напої та їжу.

Більше того, майже 80% нових закладів під брендом Starbucks будуються як “drive-thru”, а сидячі в авто не просто брати участь у дружньому спілкуванні. Про будь-яке використання приміщень кав’ярень взагалі тут не йдеться.

Все більше клієнтів замовляють напої онлайн та намагаються витрачати у закладі мінімум часу та уникати будь-яких контактів з іншими людьми.

Невідомо, як компанія, що проголошує бажання стати “third place” для американців, зможе надалі поєднати дуже різні цілі – створення спільноти і зручність для клієнтів.

(за матеріалами Business Insider, фото Anita Hart)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •