Уряд США замовив базу даних впливових журналістів та блогерів

Міністерство національної безпеки США (DHS) оголосило тендер на послуги зі створення “бази даних медіа впливу” в якій мали б міститися дані більш ніж 290 тис джерел новин з усього світу. Передбачається також що база даних міститиме приватну інформацію про журналістів та блогерів, а також перелік видань, до яких вони дописують.

Запит під назвою “Media Monitoring Services” стосується бази даних, створення якої переслідує дві мети: моніторинг сотень тисяч джерел новин, одночасно, по всьому світу, а також систематизація даних про журналістів та блогерів.

База даних, яку планується назвати “Media Intelligence and Benchmarking Platform”, буде моніторити  більш ніж 290 тис “онлайнових, радіо та теле, друкованих, кабельних, професійних” джерел новин по всьому світу.

В DHS хочуть сформувати рейтинг новинних ресурсів відповідно до кількох критеріїв, включно із тематикою, розміром аудиторії, накладом і регіоном поширення, настроєм.

Платформа також буде збирати персональною інформацію та інформацію із соціальних мереж стосовно “журналістів, редакторів, кореспондентів, впливових осіб та блогерів”, до якої можна буде застосовувати пошук за регіоном, назвою публікацій, популярністю і актуальними ключовими словами.

Немає нічого дивного, коли PR-служби різних компанії складають списки і зберігають дані журналістів під рукою. Але ніколи це не робилося в таких масштабах.

Відомо, що ФБР давно слідкує за журналістами, але зараз виникають багато важливих запитань. Чи попередять журналістів про перебування у списку? Чи можуть вони контролювати які саме дані про них зберігаються?

У запиті на розробку йдеться про зберігання “актуальних контактних даних та іншої релевантної інформації”, що означає, що на журналістів буде складатися досить детальне досьє. Невідомо також, чи будуть ці дані пов’язуватися з іншою інформацією, доступ до якої має DHS: історії працевлаштування, кримінальні дані, медична інформація тощо.

Як стало відомо, організація Electronic Privacy Information Center (EPIC) спираючись на Freedom of Information Act, звернулася до суду з позовом до DHS, мета якого змусити міністерство отримати оцінку небезпеки, якою для приватних даних супроводжується створення зазначеної бази даних.

Сума, яку заплатять за створення бази даних не розголошується. Виконавців мають визначити вже найближчим часом.

(за матеріалами Gizmodo)

поділитися:
  • 9
  •  
  •  
  •  
  •  
  •